Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

V.Stonkus:”Dešinieji nesprendžia problemų – tik ieško kaltų”

V.Stonkus:”Dešinieji nesprendžia problemų – tik ieško kaltų”

LSDP Klaipėdos skyriaus aktyvisto, kandidato į Savivaldą, Vlado Stonkaus anketa. Gimęs kone metų sandūroje – sausio 2-ąją jam sukaks 69 metai. Išdidus dviejų anūkų senelis, laimingas dviejų suaugusių vaikų – dukros ir sūnaus – tėvas. Aktyvus visų LSDP Klaipėdos skyriaus renginių dalyvis. Visų mylimas, visada gerai nusiteikęs, korektiškas ir pasiruošęs padėti… Toliau apie viską pasakoja pats V.Stonkus.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?

-Baigęs Kaliningrado žuvies pramonės techninį institutą, pradėjau dirbti Okeaninio žvejybos laivyno bazėje inžinieriumi-laivų remontininku. Vėliau devynis metus dirbau jūroje mechaniku-derintoju, pirmo kapitono padėjėju.  Buvau aktyvus profsąjungos narys: dalyvavau Lietuvos žuvų ūkio darbuotojų profsąjungos steigime ir buvau išrinktas Lietuvos žuvų ūkio darbuotojų profsąjungos Respublikinio Komiteto pirmininko pavaduotoju.
Žemės ūkio ministrui pasiūlius, dirbau Lietuvos valstybinės žvejybos laivyno bazės generaliniu direktoriu. Turėjau planų, kaip atgaivinti žlungančią didžiausią Lietuvos įmonę, tačiau neturint Vyriausybės palaikymo nebuvo galimybės ką nors padaryti. Įmonei buvo leista  bankrutuoti. DSC_9875

Nuo 2000 metų dirbu Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Trylika metų dirbau katedros vedėju ir dėsčiau specialybės dalykus, o dabar, jau antri metai, dirbu dėstytoju. Dėstau specialybės dalykus: „Laivo teoriją“ ir „Laivo sandarą ir įrangą“ būsimiems laivavedžiams bei laivų mechanikams.
Taip pat skaitau paskaitas jūrininkų kvalifikacijos kėlimo kursuose, jau keturiolikti metai esu mokyklos akademinės tarybos narys. Dirbdamas mokykloje išleidau du vadovėlius. Tai „Laivo teorija“ ir „Laivo sandara ir įranga“.

-Koks žmogus Jums autoritetas?
– Tai mano mama, kuri, po tėvelio mirties, užaugimo mane ir dvi mano seseris. Iki šiol žaviuosi jos darbštumu, mokėjimu įskiepyti darbštumą, sąžiningumą, toleranciją. Be mamos norėčiau paminėti Lietuvos Respublikos Prezidentą a.a. Algirdą Brazauską bei LSDP garbės pirmininką Česlovą Juršėną.
Mane žavi jų mokėjimas bendrauti su žmonėmis, jų nuoširdumas, sąžiningumas. Tai žmonės, kurie niekada nieko neįžeidė, mokė visus tolerancijos.

DSC_9768-Kaip leidžiate laisvalaikį?

-Laisvo laiko lieka nedaug, tačiau suspėju ir mėgstu padirbėti sode. Mėgstu turistines ir paprastas keliones. Su būriu draugų baidarėmis keliavome Karpatų, Sibiro ir Kolos pusiasalio upėmis, kasmet su „Baltijos“ grupės bičiuliais aplankome vis naujus ir naujus Lietuvos kampelius, susidomėjau ir randu laiko skandinaviškam ėjimui su lazdomis. Mėgstu dainas ir mėgstu dainuoti bei šokti.

-Ko norėtumėte išmokti?

– Sena mano svajonė, dar neįgyvendinta, išmokti groti gitara. Studijų metais įvairių turistinių žygiu metu mėgdavome vakarais prie laužo padainuoti, pritariant gitarai. Tačiau pats taip ir neišmokau groti. Pavydžiu tiems, kurie tai moka.

-Ko labiausiai bijote?

-Teko visko matyti ir patirti, todėl nežinau ko reikėtų bijoti. Tikriausiai nieko nebijau. Tiesiog nemėgstu, o gal ir bijau, tai – apgaulės.DSC_1006

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime ?

-Užauginti dori vaikai. Sūnus Tomas – jūrų kapitonas, dirba Olandijos laivyne vyr.kapitono padėjėju, dukra Lina dirba privačiose struktūrose, abu apsirūpinę butais. Dukra augina dukrytę Korneliją ir sūnų Edvarduką. Ir sūnus, ir dukra baigė Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą.

10896958_896066787083759_8711167028817968886_n

Anūkas Edvardas (2,5 m.) ir anūkė Kornelija (5 m.).

-Jūsų didžiausia svajonė.

-Mano didžiausia svajonė, kad sūnus ir dukra, ir ypač mažieji anūkai būtų sveiki, dori ir laimingi.

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Mane žavėjo a.a. Algirdo Brazausko asmenybė, partijos požiūris į žmogų, jo poreikius. Tai vienintelė partija Lietuvoje, kuri sprendžia ir kuria Lietuvos ateitį. Kitos partijos ir jų nariai labiausiai linkę kalbėti apie kitų darbus, juos kritikuoti, net ir šmeižti, juodinti. Mūsų partijos bičiuliams tai nepriimtina, svetima.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikloje pateisina Jūsų lūkesčius?

10849724_10204088176137537_4016763968978324626_n

Dukra Lina ir anūkė Kornelija.

-Nuo LSDP ir LDDP jungtuvių. Dalyvauju Klaipėdos miesto skyriaus renkamų organų darbe. Rinkimai – tai mano antras darbas, kuriuose dalyvauju nuo pirmo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų. Aštuonis kartus teko vadovauti Klaipėdos savivaldybės ir apygardų rinkimų komisijoms. Tris kartus – vadovauti rinkimų apylinkių komisijoms.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje, Lietuvoje?

-Netenkina miesto įvaizdis: labai blogai tvarkomos gatvės, skverai, parkai. Kodėl Telšiai, Druskininkai, Marijampolė gali tvarkytis gerai, o kodėl Klaipėda negali. Manau, Klaipėdos miesto problema – tai jos vadovai. Klaipėdai reikalingi nauji, sugebantys vadovauti mietui, vadovai. Lietuvos problema – partijų priešprieša. Dešiniosios partijos būdamos opozicijoje, daro viską, kad trukdyti Vyriausybės ir Seimo darbui. Jų tikslas apkaltinti kitus už viską, nors tą blogą padaro jie patys. Dešiniosios partijos nesprendžia problemų – jos ieško kaltų.

Pasiūlymas vienas visoms Lietuvos partijoms ir visiems Lietuvos gyventojams – „Bičiuliai, gyvenkime draugiškai“.

Ačiū už pokalbį.

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagelaitės-Čeginskienės ir V.Stonkaus asmeninio albumo nuotr.

One Comment

  1. Doro žmogaus ir mintys doros, išmintis jo lūpoms kalba

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *