Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

V.Pleskovas: “Kad geriau gyventų kiekvienas”. Kandidato nr.2

V.Pleskovas: “Kad geriau gyventų kiekvienas”. Kandidato nr.2

“Sąžiningumas, drąsa prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, nuolatinis tobulėjimas ir žingeidumas, nepaisant amžiaus”,- tokius žmones vertina LSDP Klaipėdos skyriaus pavaduotojas Vladas Pleskovas. Socialdemokratų kandidatų į Savivaldą sąraše antru numeriu pažymėtas verslininkas mano, kad būtina atgaivinti Klaipėdos senamiestį, sureguliuoti eismo srautus ir žino kaip tai įgyvendinti. Gyvenime Vladas Pleskovas laimingas šeimos vyras, besididžiuojantis vaikais ir anūkais. Beje, bičiulis planuoja apkeliauti Žemės rutulį.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?

_ART2783

Techninių apžiūrų centro „Transkona“ atidarymas.

-Esu UAB „Klasera“ generalinis direktorius, techninių apžiūrų centro „Transkona“ valdybos pirmininkas, Klaipėdos Volkswagen centro „Baltic Auto” valdybos pirmininkas, techninių apžiūrų įmonių asociacijos „Transeksta“ valdybos narys, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas. Dabartiniame Lietuvos edukologijos universitete esu įgijęs fiziko – elektrotechniko specialybę, o dabartiniame Vilniaus Gedimino technikos universitete – transporto ekonomikos inžinieriaus specialybę. Esu baigęs ir Lietuvos vadybos akademiją prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
Daug metų atidaviau irklavimui – esu daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių baidarių irklavimo čempionas ir prizininkas. Ne vienerius metus dirbau irklavimo treneriu. Vėliau pasukau į automobilių sportą, su kolegomis šturmanais tapome Lietuvos automobilių ralio čempionais, Baltijos šalių varžybų prizininkais.
Įmonėje, kuriai dabar vadovauju, prieš daugiau nei trisdešimt metų pradėjau dirbti kaip automobilių remonto meistras. Tad labai gerai suprantu, kiek daug darbo ir pastangų reikia įdėti, siekiant norimo rezultato. Stengiuosi apie tai kasdien kalbėti ir su savo darbuotojais, motyvuoti juos.

27

“Su kolegomis šturmanais tapome Lietuvos automobilių ralio čempionais, Baltijos šalių varžybų prizininkais”,- pasakojo V.Pleskovas.

-Koks žmogus yra Jūsų autoritetas?
-Išskirčiau ne autoritetus, o žmonių savybes, kurias labiausiai vertinu. Tai sąžiningumas, drąsa prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, nuolatinis tobulėjimas ir žingeidumas, nepaisant amžiaus. Tokie žmonės yra tarsi pasaulį sukantys varikliai, verčiantys kalnus ir kuriantys gerovę ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

-Kaip leidžiate laisvalaikį?
-Esu aktyvus žmogus, tad ir laisvalaikį leidžiu aktyviai. Sportuoju, žiemą drauge su šeima ir draugais važiuojame slidinėti į kalnus. Daug laisvalaikio skiriu projektuojant ir gaminant sportinius automobilius, su kuriais sūnus Paulius yra tapęs Europos čempionato prizininku. Daugelį metų esu ištikimas F-1 varžybų žiūrovas.

Ko norėtumėte išmokti?
-Šiuo metu didžiausią poreikį jaučiu išmokti daugiau užsienio kalbų. Prioritetų sąrašo viršuje – vokiečių kalba. Norisi laisviau bendrauti su į Klaipėdą atvykstančiais svečiais iš vokiškai kalbančių šalių bei išvykus į verslo keliones.

14

V.Pleskovas – Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas.

Ko labiausiai bijote?
-Kad ir kokius aukštus postus užimtume, esame tik žmonės. Ir po dienos darbų grįžtame ten, kur jaučiamės geriausiai – namo, pas savo šeimą. Esu laimingiausias žmogus, kai grįžęs pamatau besišypsančius artimuosius – žmoną, vaikus, anūkus. Man jie brangiausi, todėl kai klausiate, ko labiausiai bijau, net negalvodamas galiu pasakyti – labiausiai jaudinuosi dėl savo artimųjų, jų sveikatos.

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?
-Geriausi dalykai gyvenime nutinka laiku ir vietoje sutikus tinkamą žmogų. Man tai buvo sprendimas, prieš 39-erius metus, sukurti šeimą su žmona Irena.

-Jūsų didžiausia svajonė?
-Svajonių turiu labai daug. Jei kalbėsime apie asmenines, viena jų būtų apkeliauti Žemės rutulį. Kaip visuomenės narys, norėčiau, kad jaustume daugiau pagarbos vieni kitiems, būtume atidesni ir supratingesni.

_ART6632

Vasarą V.Pleskovo uošvis, klaipėdietis Klemensas Daukantas šventė 100 metų sukaktį.

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?
-Pasirinkimą lėmė vertybinės nuostatos. Tai partija, kuriai rūpi žmogus, kuri aktyviai vykdo socialinę politiką. Labai palaikau čia veikiantį principą – labiau iškilusieji, sėkmingieji, padeda tiems, kuriems sekasi sunkiau. Vertinu partijos kolegų tiesumą, teisingumą, gebėjimą išvengti vingrybių. Labai nemėgstu išvedžiojimų, išsisukinėjimų – pats visada kalbu tiesiai, trumpai ir aiškiai.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikloje pateisina Jūsų lūkesčius?
-LSDP veikloje dalyvauju nuo 2002-ųjų metų. Šiuo metu esu partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkės pavaduotojas. Vadovauju savivaldos tarybų rinkimų štabui, drauge su kolegomis projektuojame rinkimines strategijas. Laimėję šiuos rinkimus, su visais klaipėdiečiais kursime kitokią Klaipėdą. Tokią, kokios senieji jos gyventojai ilgisi, o jaunieji – svajoja. Juk Klaipėda – laimingų žmonių miestas.

JPG_0100

Kartu su žmona Irena jau 39-erius metus.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?
Norisi atgaivinti mūsų visų miestą, ypač – centrą. Palyginus su Vilniaus centru – Klaipėdos visiškai tuščias. Esu transporto inžinierius, tad labai aiškiai matau transporto infrastruktūros problemas. Transportą sureguliuoti būtina, ypač darbo valandomis. Pertvarkyti viešąjį eismą, kad būtų patogu ir klaipėdiečiams, ir svečiams.
Reikia pagaliau pastatyti tiltą į miesto centrą, neabejoju, kad jis išspręstų spūsčių klausimą.
Nemažai problemų matau tvarkant miesto finansus – reikia peržiūrėti įvairių programų finansavimo skaidrumą, daugeliu atveju lėšos tiesiog švaistomos, naudojamos neefektyviai.
Ryški ir vaikų darželių problema. Tad mūsų tikslas – kad visi norintieji vaikai galėtų lankyti valstybinį darželį. Jei jų trūksta, reikia pastatyti naujų.
Šiandien žmonių lūkesčiai ir realybė labai skiriasi. Miesto valdža ir visuomenė eina skirtingais keliais, o taip būti neturi. Taip gero rezultato nepasieksime.
Klaipėdai tiesiog būtinos investicijos, tačiau visi iki šiol siūlyti ar bandyti įgyvendinti projektai buvo trumpalaikiai ir nesėkmingi. Rimtų investicijų buvo vos kelios. Kad pinigai atkeliautų, reikia vystyti verslą, gamybą, kurti šalies produktą, jį eksportuoti. Kuo mes prastesni už kitus? Skatindami verslą, kursime darbo vietas. O lietuviai juk labai darbštūs, nagingi žmonės. Šiandien koncentruojamės daugiausia į paslaugas, net muilo nepasigaminame – tik maisto produktus. Kokias paslaugas galime užsieniui pasiūlyti? Nedidiname Lietuvos ekonominio produkto, todėl ir materialinė žmonių padėtis negerėja.

Kokių turite pasiūlymų?
-Būtina sudaryti ilgalaikę nacionalinę gamybos ir verslo plėtros programą, išsikelti ilgalaikius, o ne trumpalaikius tikslus. Kad gerėjantį gyvenimą pajustų kiekvienas Lietuvos gyventojas ir, žinoma, kiekvienas klaipėdietis.

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagelaitės-Čeginskienės ir V.Pleskovo asmeninio albumo nuotr.

One Comment

  1. Nebūtina ilgai stovėti prie žmogaus. Bet aukšto intelekto žmogus ilgai skleidžia šilumą tau ,kurią norisi perteikti kitiems…Tokioms asmenybėms negaila ne tik gero žodžio,bet ir palaikymo dvasine prasme.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *