Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

V.Linkus: “Esu tėvas, žemaitis, socialdemokratas”

V.Linkus: “Esu tėvas, žemaitis, socialdemokratas”

Pristatome LSDP Klaipėdos skyriaus pirmininkės pavaduotoją Vaidotą Linkų. 33 metų socialdemokratas šiuo metu dirba sostinėje – Krašto apsaugos ministro Juozo Oleko patarėju viešiesiems ryšiams. 2006 m. jis tituluotas jauniausiu šalyje apskrities sekretoriumi –  Klaipėdos apskrities sekretoriumi jis tapo vos 25 m. Anksčiau V.Linkus dirbo Klaipėdos savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir monitoringo skyriaus vyriausiuoju specialistu, banko vadybininku, buvo įkūręs individualią įmonę. Viena svarbiausių būdo savybių, paties vertinimu, yra tai, kad yra atsakingas ir ryžtingas, o geriausias charakterio bruožas – kad yra punktualus. Anksti neteko tėvo – tai padėjo subręsti, tapti atsakingu.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?

-Šiandien aš esu tėvas, viešųjų ryšių specialistas, valstybės tarnautojas, žemaitis, klaipėdietis, socialdemokratas.

Mano charakterio savybės – komunikabilus, praktiškas realistas, atkakliai siekiantis užsibrėžtų tikslų ir nenuleidžiantis rankų.

Nuo mokyklos laikų domiuosi politika.

-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?

-Mano autoritetas – mano a.a. tėtis. Mokėjimas bendrauti su žmonėmis buvo labiausiai mane žavinti jo savybė.

Kaip leidžiate laisvalaikį?

-Laisvalaikio daug nelieka, bet su malonumu jį skiriu šeimai, draugams. Krepšinis -mano aistra, kelionės ir knygos – atgaiva sielai.

Ko norėtumėt išmokti?

-Geriausi mano mokytojai yra vaikai, nes jie turi drąsių idėjų, nepažabotą kūrybiškumą, neribotą optimizmą ir pan.

– Ko labiausiai bijot?

– Baimės dažniausiai kyla iš nežinojimo, nes jeigu ko nors nežinai ar nesupranti, to imi bijoti. Jei pavyksta įveikti nerimą ir baimę, žengti žingsnį ir surizikuoti – tai neabejotinai suteikia patirties, stiprybės, pasitikėjimo savimi. Turbūt saugiau yra nerizikuoti, bet tuomet užkertamas kelias augimui, progresui, pokyčiams.

Ankščiau mane kamavo viešo kalbėjimo baimė, tačiau laikui bėgant pavyko ją įveikti.

– Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?

-Svarbiausias dalykas mano gyvenime yra šeima. Su žmona Dalia auginame tris atžalas: Algirdas (4 m.), Dorotėja (3 m.) ir Augustinas (1 m.).

Jūsų didžiausia svajonė.

-Žmogaus didžiausia svajonė – būti laimingu. Man didžiausia laimė yra būti naudingu ir reikalingu kitiems.

Gyvenimo/darbo sostinėje ir Klaipėdoje palyginimas. Ar skiriasi?

-Vilniuje gyvenimo tempas yra spartesnis.

Kaip pavyksta derinti šeimą ir politinę veiklą? Ar pakanka viskam laiko? Kaip į Jūsų politinę veiklą žiūri draugai/artimieji? 

-Esu be galo dėkingas savo žmonai už kantrybę, palaikymą ir supratimą.

Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Lietuvos socialdemokratų partija yra ne vienadienė, bet laiko patikrinta partija, skaičiuojanti 118 metus. Tai didžiausia partija, turinti per 20 tūkst. narių. Man, kaip ir kitiems bičiuliams, yra artimos socialdemokratų pamatinės vertybės – pagarba žmogui, jo teisėms, socialinis teisingumas, galimybių lygybė ir visuomenę telkiantis solidarumas. Man taip pat nėra priimtinas laukinis kapitalizmas. Tikiu, kad socialiai orientuotas rinkos ekonomikos modelis, kur visi žmonės, o ne dalis visuomenės, gyvena geriau, yra teisingesnis kelias į valstybės gerovę.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?

-Į socialdemokratų partiją įstojau daugiau nei prieš 10 metų. Bičiulių palaikomas buvau ne kartą išrinktas Danės grupės pirmininku, Klaipėdos skyriaus prezidiumo, tarybos nariu, socialdemokratų partijos tarybos nariu. Turiu patirties organizuojant ir dalyvaujant savivaldos ir Seimo rinkimuose.

Kiekvienos partijos tikslas yra laimėti rinkimus ir įgyvendinti rinkiminę programą. Klaipėdos bičiuliai yra padarę didelį įdirbį dalyvaudami  ankstesniuose rinkimuose  ir kasdieninėje partinėje veikloje. Jei išlaikysime šį įdirbį, atsakingai pasiruošime ir įtikinsime klaipėdiečius, kad atėjo metas pokyčiams, neabejoju būsima sėkme.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?

-Šiandien, vykstant neramumams netoli Lietuvos sienų, svarbiausia yra užtikrinti mūsų valstybės ir žmonių saugumą. Matome, kokia tragiška ir sudėtinga yra dabartinė padėtis Ukrainoje. Lietuvos Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija sėkmingai vykdo tris pagrindines šalies saugumo užtikrinimo priemones: spartina gynybos biudžeto padidinimą, spartina kariuomenės modernizaciją, siekia išlaikyti kuo didesnį NATO buvimą Lietuvoje ir regione. Ne mažiau svarbus yra žmonių pilietinis patriotinis nusiteikimas. Džiugina Lietuvos žmonių dar neregėtas ryžtas prisiimti atsakomybę už savo saugumą. Nusidriekė norinčiųjų eilės įstoti į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, Šaulių sąjungą, daugybė žmonių noriai aukojo savo mokesčių dalį Lietuvos kariuomenei. Tai parodo mūsų visuomenės pilietinę brandą ir atsakomybės suvokimą už savo šalies saugumą.

Kokių turite pasiūlymų?

-Siūlau bičiuliams susitelkti, tikėti savo jėgomis, iš širdies padirbėti ir laimėti ateinančius savivaldos rinkimus.

LSDP Klaipėda info

V.Linkaus asmeninio albumo nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *