Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

V.Blaškevičienė: geriausia mašinvagių gaudytoja tapo… mokytoja ir socialdemokrate

V.Blaškevičienė: geriausia mašinvagių gaudytoja tapo… mokytoja ir socialdemokrate

Spalio 27-oji – Kriminalinės policijos diena. Ta proga pristatome labai įdomią ir žavią asmenybę – skyriaus naujokę, 48 metų Viliją Blaškevičienę. 20 metų kriminalinėje policijoje dirbusi klaipėdietė prieš kelis metus radikaliai pakeitė savo gyvenimą – iš policininkės tapo mokytoja bei pagaliau leido sau tapti socialdemokrate. Kaip žinia, policijos pareigūnai negali tapti politinių partijų nariais.

Viliją sveikina B.Ivanauskas.

Viliją sveikina B.Ivanauskas.

Beje, 2013 m. laikraštis “Vakarų ekspresas” rašo: “…už kokybiškai ir savalaikiai atliekamus sudėtingus automobilių vagysčių tyrimus apdovanota – tyrėja Vilija Blaškevičienė.”

Vilija Blaškevičienė – LSDP Klaipėdos m. skyriaus narė nuo šių metų rugsėjo 8-osios. Plačiau apie viską iš pačios Vilijos.

-Jūsų profesija?

-Pagal 1989 m. Šiaulių K. Preikško pedagoginio instituto išduotą diplomą  turiu ikimokyklinės pedagogikos ir psichologijos dėstytojo, ikimokyklinio auklėjimo metodininko kvalifikaciją.

13603438_1787494841461872_457506312034781226_o

V.Blaškevičienės gimtinė – Marijampolė.

 -Kokie Jūsų laisvalaikio pomėgiai?

-Psichoanalitinės ir naujausios pedagoginės-psichologinės literatūros skaitymas, mezgimas ir … buvimas gamtoje.

-Ar turite žmogų, kuris yra Jūsų autoritetas? Jei turite, gal galite paminėti kas jis ir kuo Jus žavi? 

-Tokia, kokia esu, susiformavau savo šviesios atminties senelio dėka. Netekau jo būdama 18-os, bet jis mano gyvenime tapo svarbus nuo

... ir S.Skvernelio sveikinimai.

… ir S.Skvernelio sveikinimai.

tada, kai man dar nebuvo 3 metų. Tai patvirtina teoriją, kad  jau ankstyvąjame amžiuje dedami pagrindai  asmenybės formavimuisi. Tad aš dabar, dirbdama su ikimokyklinio amžiaus vaikais,  jaučiu didelę atsakomybę. Suvokiu, kad prisidedu prie šių pamatų  dėjimo. Grįžtant prie mano senelio – jis  buvo ištikimas savo įsitikinimams, labai darbštus, ir  jo dėka supratau, kad viskas paties žmogaus rankose: jis pats atsakingas už  savo pasirinkimus.

-Jūsų nuomone, koks dalykas/įvykis/faktas yra svarbiausi ir esminiai, kurie įvyko Jūsų gyvenime?

-Mano gyvenime  atskaitos taškas buvo 1994.3.30 – būtent tada aš  turėdama 4 ir 1,5 metų sūnelius  dvidešimčiai metų atidėjau  savo ambicijas siekti  profesinės  karjeros pedagogikos srityje ir pradėjau dirbti policijoje. Tai buvo didžiausias  iššūkis jaunai moteriai, mamai, perspektyviai pedagogei, tačiau jį priėmiau… dėl galimybės uždirbti  dvigubai daugiau nei vaikų darželio  auklėtoja.

Vilija pristato savo pačios rankų kūrinį - suknelę.

Vilija pristato savo pačios rankų kūrinį – suknelę.

-Gal teko patirti ekstremalių nuotykių?

-Nuo pat tarnybos policijoje pradžios, aš patyriau visą virtinę ekstremalių  nuotykių. Juos pavadinčiau ekstremaliais patyrimais.  Vienas iš jų – turėjau išmokti naudoti šaunamąjį ginklą, kasmet laikyti šaudymo ir bendro fizinio pasirengimo įskaitas.

-Jums labiausiai patikusi knyga/mėgstamiausia muzika.

-Mano dukra mokėsi E. Balsio menų gimnazijoje smuiko specialybės, tad ją motyvuodama ir lankydama  Klaipėdos kamerinio  orkestro, kuriame  grojo jos mokytojas, koncertus, aš pamėgau klasikinę muziką.  Jau seniai  skaičiau grožinę literatūrą…  Laiko užtenka  tik populiariosios  psichologijos  knygoms.

"Nemačiau kaip užaugo vaikai...",- sako V.Blaškevičienė.

“Nemačiau kaip užaugo vaikai…”,- sako V.Blaškevičienė.

-Kokia Jūsų didžiausia gyvenimo svajonė?

-Noriu  kad mano visi  trys vaikai  sukurtų darnias ir tvirtas šeimas,  gebėtų priimti visokius gyvenimo iššūkius. Noriu juos matyti  sėkmingais žmonėmis.

-Šeima ar visuomeninė veikla. Kas svarbiau? Kaip pavyksta tai derinti? Ar šeimos nariai neprieštarauja, jog daug laiko skiriate visuomeninei veiklai?

12695047_1725836857627671_1098534291337765395_o-Vidaus reikalų sistemoje  tarnavau 20 metų, tai buvo visiško atsidavimo savo tiesioginam darbui laikas. Nepamenu kaip užaugo mano sūnūs, tik  fotonuotraukos primena, kad jie dėvėjo mano megztus rūbelius, šventėms buvo puošiami išskirtinėmis, mano gamintomis kaukėmis, net darželio  lėlėms numegzdavau rūbus. Sūnūs išaugo labai savarankiški, su  tvirtomis, aukštos moralės nuostatomis. Vyresnėlis sakė, kad  išgyventi mano nebuvimą  namuose padėjo tai, kad jie su broliu buvo labai artimi. Tiesa, gimus dukrai prioritetus perdėliojau – atsisakiau  karjeros ambicijų, jai teko daug daugiau  dėmesio nei broliams.

Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Kartais aš  į panašius klausimus atsakau – nežinau iš kur žinau, bet žinau, kad taip turiu daryti. Nuojauta, kad rasiu čia savo vietą. Tai nuosekli, senas tradicijas turinti partija.

-Kokia veikla užsiimate partijoje? Ko siekiate visuomeninėje – partinėje veikloje?

-Esu naujokė, neturiu įpareigojimų. Esu atvira  naujovėms,  jaučiu poreikį bendrauti su aktyviais, visuomeniškais žmonėmis, manau, kad būtent Klaipėdos skyriuje tokių esama.13524508_1781041988773824_4523408310991562420_n

-Ar dalyvavimas visuomeninėje-partinėje veikloje pateisina Jūsų lūkesčius?

Taip, pateisina. Spėjau pabendrauti mūsų miesto  kandidatais prieš 2016 m. rinkimus į LR Seimą,  sekti senųjų partiečių analizes, įžvalgas po rinkimų, kurie šiuo metu laikomi pralaimėtais. Gaunu naują patirtį, nes mano pats mėgstamiausias užsiėmimas – žvelgti į  žmones iš “vidaus”, įžvelgti jų stiprybes ar silpnybes. Manau, kad bus kur man savo “rečią akį paganyti”. Juokauju.

-Kokias spręstinas problemas ir aktualijas matote kaip politinės partijos narys, kurias reikia spręsti Klaipėdos mieste, Lietuvoje?

-Manau, kad  klaipėdiečiai ir Lietuvos žmonės  labai laukia, kad politikai pradėtų dirbti Lietuvai. Partiečiams linkiu turėti galimybę dirbti taip, kad būtų pastebėti ir įvertinti jų nuveikti darbai.

Blaškevičienė Madelytė-Kokių turite pasiūlymų, susijusių su visuomenės gyvenimo kokybės gerinimu,  kaip LR pilietis, klaipėdietis, tiesiog žmogus?

-Kadangi aš  pasilieku su savo įsitikinimu, kad  kiekvienas iš mūsų  esame pats atsakingas už tai kaip gyvename, kiek uždirbame, netgi už tai, kaip su mumis elgiasi aplinkiniai… Manau, kad reikia ugdyti atsakingas už savo gyvenimą asmenybes. Ir tai pradėti nuo pat jauno amžiaus. Apgailėtinai atrodo  aukštasis mokslas, kai  prikurta nereikalingų programų, kurias studijuoja galinčių susimokėti tėvų, tačiau nemotyvuoti jaunuoliai. Tuo tarpu jau  gimnazijose, mokyklose trūksta aukštos kvalifikacijos mokytojų, tai jų vietas galėtų užimti aukštųjų mokyklų dėstytojai. Taigi manau aukštąjį mokslą reikia daryti prieinamą tik  gabiems, darbštiems  jaunuoliams.

Socialiai atsakingi turime būti su neįgaliaisiais, sergančiais  žmonėmis ir  juos prižiūrinčiais bei globojančiais  asmenimis. Dar viena, man labai įdomi sritis – tai vaikų teisių apsauga. Norėčiau, kad būtų aišku kiek vaikų mūsų mieste gyvena globos namuose ir kiek darbuotojų  dirba, tai yra kiek  globotinių tenka vienam darbuotojui.  Taip pat būtų gerai žinoti, kaip sekasi ginti vaikų teises  mūsų  miesto Vaiko teisių  apsaugos tarnybai, koks  šios tarnybos darbo efektyvumas. Vaikų teisių apsaugos politika mūsų šalyje, mano nuomone,  stipriai  klimpsta nekompetencijos klampynėje.

LSDP Klaipėda info

V.Blaškevičienės asmeninio albumo nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *