Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Spauda. Uostamiesčio politikams siūlys nekvaksėti

Spauda. Uostamiesčio politikams siūlys nekvaksėti

Klaipėdos savivaldybės Etikos komisija miesto politikams rekomenduos tvardyti emocijas ir vengti situacijų, diskredituojančių viešo asmens reputaciją. Tokių rekomendacijų prireikė po to, kai vicemeras Artūras Šulcas pašiepė opozicijos atstovę Niną Puteikienę.
Tarsi vaikų darželyje

Prieš dvi savaites, per pastarąjį Klaipėdos miesto tarybos posėdį netramdomas kai kurių politikų pyktis priminė ikimokyklinio amžiaus vaikų santykių aiškinimąsi, kurį vainikavo paukščių kalba prabilęs vicemeras A.Šulcas.

Būtent jo elgesys papiktino kolegę Liliją Petraitienę, kuri ir kreipėsi į Klaipėdos savivaldybės Etikos komisiją, siūlydama pusei metų apriboti teisę A.Šulcui pirmininkauti tarybos posėdžiams, kai nėra mero.

“Jis arogantiškai kvaksėjo varle. Toks elgesys ir įžeidžiamos replikos po kai kurių tarybos narių pasisakymų yra tapusi jau nuolatinė A.Šulco elgesio norma. L.Petraitienė prašo apsvarstyti šį elgesį, nes jis galbūt nusižengė politiko etikos normoms”, – posėdyje teigė Etikos komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė.

“Iš tikrųjų jis kudakavo. Skaudžiausia, kad ta patyčių kultūra tarybos posėdžių metu tampa norma. Tuo pažeidžiama viena didžiausių vertybių – žmogaus orumas”, – teigė L.Petraitienė.

Kas kriuksi šernu?

Pats A.Šulcas Etikos komisijos posėdyje nedalyvavo, tačiau atsiuntė paaiškinimą, pavadinęs jį “Dėl selektyvaus persekiojimo”.

“Pranešu, kad nemoku paukščių ir varliagyvių kalbos, kad per miesto tarybos posėdžius nemiegu, kolegų neįžeidinėju, nors tiek aš asmeniškai, tiek kiti savivaldybės vadovai opozicijos yra nuolat įžeidinėjami, nepagrįstai kaltinami korupcija, nepotizmu ir kitais nebūtais dalykais, tuo trukdoma vesti posėdžius. Etikos komisija į tai nereaguoja”, – savo paaiškinime rašė A.Šulcas.

Toliau rašoma, kad A.Šulcui kartais per posėdžius irgi atrodo, kad “kažkas šnypščia, skleidžia kitus garsus, isteriškai klykia, keistai kosėja, čiaudi, ugnimi spjaudosi ar šernu kriuksi. Kvapų neminėsiu”.

“Vesdamas posėdžius, salėje girdžiu įvairių garsų – nuo kosėjimo iki žmonėms nebūdingų ištiktukų. Todėl prašyčiau gerbiamos Etikos komisijos atidžiai išklausyti visus per tarybos posėdžius pasigirstančius garsus, tiksliai nustatyti jų šaltinius, autorius ir išsamiai paaiškinti, kurie iš tų garsų yra etiški, kurie neetiški, kurie atitiko visuotinai priimtas elgesio normas. Išties viešojoje raiškoje politikai vartoja įvairius epitetus, metaforas, palyginimus, farso, dramos, šaržo, melodramos, grotesko ir kitus elementus. Viešosios raiškos žanro pasirinkimas yra laisvas ir selektyviai nepersekiotinas”, – savo paaiškinime rašė A.Šulcas.

Taryba – ne teatras

Etikos komisijos nariai jautėsi nelabai jaukiai svarstydami šį keistą klausimą. Konservatorius Laisvūnas Kavaliauskas nė neslėpė apmaudo.

“Man gėda aiškintis, kas kvaksėjo, o kas ne. Ir aš kartais per tarybos posėdžius noriu kam nors trinktelėti, bet suvokiu, kas esu, ir susitvardau”, – teigė L.Kavaliauskas, pridurdamas, kad politikai privalo paisyti etiketo ir vengti situacijų, diskredituojančių viešo asmens reputaciją.

Jam antrino ir kitas Etikos komisijos narys Jonas Sąlyga: “Taryba – juk ne teatras, apgailestauju, kad iš viso mes dabar apie tai čia turime kalbėti.”

Jų kolega Vytautas Čepas mėgino švelninti situaciją, aiškindamas, kad Klaipėdos taryboje dabar politikai bendrauja palyginti kultūringai, esą anksčiau jis pats ne kartą jėga buvo tempiamas iš tribūnos, tekę dalyvauti ir susistumdymuose posėdžių salėje.

O Ukrainoje, Gruzijoje ar Makedonijoje politikai į atlapus vienas kitam kimba kone kasdien.

“Juk nepriimsime dabar sprendimo uždrausti kudakuoti per tarybos posėdžius?” – ironizavo V.Čepas.

Kadangi pagal reglamentą vicemero negalima nušalinti nuo pirmininkavimo tarybai, kai nėra mero, Etikos komisija rekomenduos A.Šulcui deramai elgtis pagal jo einamas pareigas.

Šitai bus priminta ir visiems kitiems miesto tarybos nariams.

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/uostamiescio-politikams-siulys-nekvakseti-811190

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *