Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Socialdemokratai siūlo šalinti trukdžius medikų savanorystei      

Socialdemokratai siūlo šalinti trukdžius medikų savanorystei      

Lietuvoje didelio rezonanso sulaukė informacija apie jaunos odontologės Eglės Vindašiūtės-Narbutės iniciatyvą padovanoti seneliams šypseną. Tai yra šios jaunos moters neatlygintina dovana Lietuvai 100-mečio proga. Subūrusi iniciatyvių ir nemokamai paslaugas norinčių ir galinčių suteikti gydytojų komandą iš visų Lietuvos kampelių, suradusi kas nemokamai pagamins plokšteles, du metus iš eilės Afrikoje savanoriavusi gydytoja vis dėlto sulaukė institucijų priekaištų, kad iniciatyva nacionaliniu mastu įgyvendinta būti negali dėl teisinių apribojimų.

Didesnę painiavą sukėlė ir tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įvesti imperatyvą, kad verstis odontologijos praktika odontologas gali tik pagal darbo sutartį, kas iš esmės panaikintų bet kokią savanorystės iniciatyvos galimybę.

Nepritardami tokiai ministerijos pozicijai, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Butkevičius ir Antanas Vinkus užregistravo pasiūlymą palikti galiojančio „Odontologijos praktikos įstatymo“ nuostatą dėl odontologijos praktikos veiklos formų, papildomai atskleidžiant veiklos formų termino juridinį turinį.

Seimo nario A.Butkevičiaus teigimu, savanorystę reikia palaikyti ir skatinti. „Užsienio šalyse savanorystė yra galima, labai sveikintina ir plačiai taikoma, todėl institucijų noras siaurinti odontologų bei burnos priežiūros specialistų veiklos formą yra mažų mažiausiai ydingas. Juolab, kad naujai siūlomo reglamentavimo nepalaikome ne tik mes, pataisos iniciatoriai, bet ir Odontologų rūmai bei visas būrys teisės ekspertų. Kitas dalykas, pagal ligonių kasų statistikos duomenis, galime matyti, kad eilėse sulaukti protezavimo paslaugų pacientai laukia mažiausiai metus, o daugiausiai – netgi 5 metus laiko. Absurdas, kad neatlyginta pagalba senjorams tampa neteisėta medikų veikla,“ – sako buvęs Premjeras.

Dabar įstatymo pataisas dėl medikų savanorystės įteisinimo svarstys Seimo Sveikatos apsaugos komitetas. Senelių šypsenos priklausys nuo politikų apsisprendimo.

LSDP informacinis centras

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *