Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Rasa Šaučiūnienė: “Pasirūpinkime žmogumi”

Rasa Šaučiūnienė: “Pasirūpinkime žmogumi”
Pristatome aktyvią mūsų LSDP Klaipėdos skyriaus narę Rasą Šaučiūnienę. Jei kam prireiks pagalbos kuriant ar ieškosite gėlių kompozicijos. Rasa tikrai Jums padės.
R. Šaučiūnienė partijos narė nuo 2003 metų. Ji kvalifikuota dailės ir technologijų pedagogė.
-Kokie Jūsų laisvalaikio pomėgiai?
-Myliu žmones, tad labai patinka bendrauti. Skaitymas, keliavimas, buvimas gamtoje, rankdarbių kūryba, floristika – čią mano stichija. Pastaroji veikla šiuo metu man pati mieliausia.
-Ar turite žmogų, kuris yra Jūsų autoritetas?
-Vieno žmogaus autoriteto aš neturiu, tačiau žaviuosi stipriomis, drąsiomis, iškiliomis asmenybėmis, kurioms nesvetimos žmogiškumo, tolerancijos, tiesos, draugystės, vienatvės ir  vienišumo, taip pat meilės idėjos. Meilės gyvenimui, meilės tėvynei, meilės artimui, bičiuliui, draugui,  meilės vaikui.
-Jūsų nuomone, koks dalykas/įvykis/faktas yra svarbiausi ir esminiai, kurie įvyko Jūsų gyvenime?
Gal teko patirti ekstremalių nuotykių?
-Mano gyvenime įvyko nemažai įvykių, gerų ir blogų, kurie vienaip ar kitaip mane privertė susimąstyti, klupti ir vėl kilti. Nenusimenu – jie mane užgrūdino ir padarė stipresnę, dar labiau siekiančią užsibrėžtų tikslų ir svajonių, prasmingų darbų.
-Jums labiausiai patikusi knyga/mėgstamiausia muzika.
-Mėgstu grožinę literatūrą, poeziją, romanus, dramas, literatūrą susijusią su mano profesija, grožiu. Tačiau daugiausiai skaitau knygas, kurios priverčia gilintis į asmenybes. Man patinka knygos,  kurios priverčia susimąstyti, ieškoti –  rasti.  Muzika – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Klausau labai įvairios muzikos.
Kokia Jūsų didžiausia gyvenimo svajonė?  
-Svajonės – tikriausiai kiekvienas žmogus turi jų nemažai. Šiuo metu aš svajoju, įgyvendinti užsibrėžtus tikslus susijusius su žmogiškaisiais ištekliais, pomėgiais, taip pat nuveikti dar daugiau prasmingesnių darbų.
-Šeima ar visuomeninė veikla. Kas svarbiau? Kaip pavyksta tai derinti? Ar šeimos nariai neprieštarauja, jog daug laiko skiriate visuomeninei veiklai?
-Man abi šios veiklos svarbios, tačiau šeima yra vertybė, be kurios nebūtų noro siekti visuomeninės veiklos, gerų ir prasmingų darbų. Šeimos nariai tolerantiškai žiūri į mano norą daryti gerus darbus, ir siekį tobulėti ir augti žmogiškąja linkme.
-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją? 
-Socialdemokratai, todėl kad norisi puoselėti demokratiją, žmogaus teises ir laisves, teisingumą, socialines lygybes, solidarumą ir dar daug kitų principų.
Kokia veikla užsiimate partijoje? 
-Politinėje partijoje užsiimu įvairia veikla, dalyvauju socialdemokračių moterų sąjungos veikloje, taip pat  moterų taryboje. Atsakingai, žiūriu į visus man patikėtus darbus, kuriuos stengiuosi atlikti smulkmeniškai ir atsakingai.
-Ko siekiate visuomeninėje – partinėje veikloje? 
-Pirmiausia siekiu komunikuoti, tobulėti, augti žmogiškumo prasme. Noriu, kad visiems būtų geriau gyventi, viso to pasiekti, manau galime tik susibūrę į bendraminčių gretas.
-Ar dalyvavimas visuomeninėje-partinėje veikloje pateisina Jūsų lūkesčius?
-Visada norisi pasiekti ir nuveikti dar daugiau, o kas liečia mano lūkesčius atsakysiu taip: „Prastas karys, kuris nenori būti generolu“.
– Kokias spręstinas problemas ir aktualijas matote kaip politinės partijos narys, kurias reikia spręsti
Klaipėdos mieste, Lietuvoje? 
-Manau, kad trūksta pilietiškumo, tolerancijos, žmogiškumo, paprastumo, susiklausymo, kaip paprastas žmogus žmogui, kaip bičiulis bičiuliui.
Taip pat manau, jog dar daug ką galima nuveikti sprendžiant miesto problemas, kultūros, švietimo, sporto srityse. Būtina gerinti miesto infrastruktūrą, sutvarkyti rekreacines zonas. Gerinti miesto įvaizdį šalies ir pasaulio mastu.
-Kokių turite pasiūlymų, susijusių su visuomenės gyvenimo kokybės gerinimu,  kaip LR pilietis, klaipėdietis, tiesiog žmogus?
-Siūlau atsigręžti į paprastus žmones, jų nuomones, norus, įtvirtinti socialinį teisingumą ir gerovę visiems piliečiams. Skatinti prisidėti sprendžiant miesto ar šalies problemas. Priartėti ir nenutolti nuo paprastų piliečių pasibaigus politiniams „žaidimams“.
LSDP Klaipėda info
 
Dianos Jagelaitės-Čeginskienės ir Rasos Šaučiūnienės nuotr.
 

One Comment

  1. Rasai tikrai netrūksta iniciatyvumo bei nuoširdumo.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *