Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

R.Vaškienė: “Pasaulį keiskime pradėję nuo savęs”

R.Vaškienė: “Pasaulį keiskime pradėję nuo savęs”

Labai nuoširdžiai prisistato LSDP Klaipėdos skyriaus narė Reda Vaškienė. Sunku ką ir pridurti. Siūlau paskaityti.

Kas esu? Kuo užsiimu?

Esu Reda Vaškienė, man 56-eri. Į Klaipėdą atvykau 15-os metų, kad įgyvendinčiau savo vaikystės svajonę – tapti vaikų darželio auklėtoja. Gyvenimas manęs nelepino. Gimiau Šilalės rajone, daugiavaikėje šeimoje, aš – 10-ta. Tad jau vaikystėje supratau, kad savo gyvenimo svajones turėsiu įgyvendinti pati, pasitelkusi savo norą ir užsispyrimą. Mokiausi A.Venclovo pedagoginėje mokykloje, naktimis dirbau sanitare, miesto ligoninėje, nes tais metais mirė tėtis, o mamai 4 besimokantys vaikai buvo didelė našta. Baigusi šią mokyklą, ištekėjau, įstojau į Šiaulių pedagoginį institutą, o diplomą pasiėmiau kartu su dviem sūnumis…

Jau 29 metus dirbu mėgstamą pedagogės darbą, nes labai myliu vaikus, o jie myli mane ir tai yra didžiausias atlygis už mano darbą. DSCN1017

Be aktyvios veiklos savo gyvenimo neįsivaizduoju. Esu darbšti,žingeidi, tolerantiška, nemėgstu konfliktinių situacijų. Nesu tobula, bet kaip ir kiekvienas žmogus, gyvenime mokausi iš savo klaidų.
Koks žmogus yra man autoritetas?
Aišku, kad buvo mama (jau išėjusi Anapilin). Augino didelį būrį vaikų, bet niekada nemačiau dejuojančios,  piktos, kiekvienam rasdavo gerą žodį, gerbė mūsų pasirinkimus, išmokė darbštumo, atjautos, pagarbos kiekvienam žmogui, Tėvynei. Už gerai užaugintus ir išauklėtus vaikus Prezidentas Valdas Adamkus įteikė jai motinos didvyrė ordiną.
Reda Vaskiene (28)Kaip leidžiu laisvalaikį?
Mėgstu įvairią muziką, šokius, aktyvią veiklą. Patinka skaityti psichologines knygas, žurnalus. Kasdien žiūriu žinias. Didžiausias mano hobi: mezgimas ir nėrimas bei kiti rankdarbiai. Esu Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Savo rankdarbiais, kartu su kitais tautodailininkais, reprezentuojame Klaipėdos miestą atvykstantiems užsieniečiams.
Ko norėčiau išmokti?
Noriu išmokti laisvai kalbėti anglų kalba. Šokti zumbą.
Ko labiausiai bijau?
Stengiuosi nieko nebijoti, nes baimė pritraukia nesėkmes, o mano gyvenime jų būta “su kaupu”.

Su sūnumis.

Su sūnumis.

Koks geriausias dalykas,kurį padariau savo gyvenime?
Esu laiminga mama, nes išauginau tris padorius sūnus. Turiu keturis anūkus, kuriems esu reikalinga. Ir tai didžiausia laimė.
Kaip į mano visuomeninę veiklą žiūri kolegos ir artimieji?
Kolegos ir šeimos nariai mane pažįsta, kaip aktyvią, veiklią. Tai nelabai ką nustebinau, kai po vyro staigios mirties, dar labiau įsijungiau į visuomeninę veiklą. Užimtumas neleidžia žmogui pasiduoti depresijai ir gydo širdies žaizdas. Sūnus Valentinas irgi tapo socialdemokratu.
Mano didžiausia svajonė – išmokyti kuo daugiau jaunų moterų megzti. Mėgstu keliones, tai norėčiau pamatyti kuo daugiau šalių, susipažinti su jų istorija, kultūra.
Kodėl pasirinkau Lietuvos socialdemokratų partiją?
Man patinka LSDP prioritetai: valstybė, kurios svarbiausia vertybė yra žmogus, jo saugumas, jo vaikų ateitis. Čia daug draugiškų bičiulių. Galima rasti daug įdomios veiklos. Mane žavi pirmininkės Lilijos Petraitienės aktyvumas ir veiklumas.
Mylimiausi anūkai.

Mylimiausi anūkai.

Ar seniai dalyvauju LSDP veikloje? Kuo čia užsiimu?

Partijoje dar naujokė: įstojau prieš metus, nors jau daug metų kaip socialdemokratų atstovė dirbau rinkimų komisijose. Atėjau kaip į antrus savo namus, nes čia sutikau draugiškus žmones. Stengiuosi dalyvauti ir padėti partijos organizuojamuose renginiuose, sąskrydžiuose, konferencijose. Esu Baltijos grupės tarybos narė. Dalyvauju moterų socialdemokračių veikloje. Norėtųsi, kad daugiau partiečių taptų aktyviais: dalyvautų ir padėtų  renginiuose. Ateikite – būna labai smagu!
Kokias matau problemas Klaipėdoje?
Klaipėdoje gyvenu jau 40 metų, myliu savo miestą. Čia gimė ir užaugo mano vaikai, anūkai. Man, kaip pedagogui, liūdna, kad per 25-erius Lietuvos nepriklausomybės metus Klaipėdos mieste nepastatytas nė vienas naujas valstybinis darželis, tad ne visi norintys vaikai patenka į darželius.
Sūnus Donatas yra vaikų regbio treneris. Jo tikslas, kad kuo mažiau vaikų be tikslo slampinėtų gatvėse. Dėl mažo valdininkų dėmesio ir finansavimo sunku įgyvendinti šį gražų tikslą. Reda Vaskiene (12)
Kiekvienas klaipėdietis turėtų jaustis savo  miesto šeimininku, tada ir mūsų miestas bus gražesnis. Pasodinkime gėlę ant palangės ar po daugiabučio langais, nešiukšlinkime savo kiemo, padėkime senyvo amžiaus kaimynui. Reikia tiek mažai…
Mieli, bičiuliai, priartėkime prie paprastų piliečių ir pasibaigus politiniams “žaidimams”. Atsigręžkime į paprastus žmones, jų nuomones, norus, įtvirtinant socialinį teisingumą visiems piliečiams, kaip tai daro mūsų lyderės Lilija Petraitienė ir Irena Šiaulienė. Žaviuosi jomis.
LSDP Klaipėda info
 
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės ir R.Vaškienės asmeninio albumo nuotr.

2 komentarai

  1. Šaunuolė, visada su šypsena, darbšti, komunikabili. Jos visur pilna, nebijo jokio darbo.
    Ir vaikai šaunūs, ir darbą savo myli labai … Geras , nuoširdus žmogus

  2. Redą teko pažinti kaip radijo laidų gerbėja. Ji nuostabus, draugiškas Žmogus. Be galo stipri, nuoširdi moteris. Malonu, kad Reda rado save socialdemokratų partijoje. Stebėdama ją suvokiu, kad netekties bėdas visada išsklaido draugų, bendraminčių būrys- partijos bičiuliai. Linkiu Redai tik sveikatos…

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *