Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Paklausimas ministerijai dėl atleidimo iš darbo su nuline išeitine išmoka

Paklausimas ministerijai dėl atleidimo iš darbo su nuline išeitine išmoka
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2017-09-11 Nr. 09/02

Į mane, kaip savivaldybės tarybos narę, kreipėsi klaipėdietė. Pilietė  teigė, kad apie 17 metų dirbo valstybės įmonėje (ne valstybės  tarnyboje, samdoma darbuotoja), paskutinius du metus moteris buvo vaiko auginimo atostogose. Savo pareiškime ji išdėstė „Kol esu vaiko auginimo atostogose valstybė sumąstė „reorganizuoti“ mano darbdavį. Susiklostė tokia situacija, kad aš negaliu pereiti pas naują darbdavį, jis sutinka mane atleisti vadovaujantis DK 57 str. Man darbdavys išmokės dviejų  mėn. išeitinę išmoką ir pagal šio straipsnio 9 punktą papildomai priklausytų ilgalaikio darbo išmoka. Čia viskas numatyta įsigaliojus naujam DK, anksčiau visas išmokas mokėdavo darbdavys, kurios priklausė nuo toje įmonėje nuo išdirbto laiko. Pasirodo ilgalaikė išmoka skaičiuojama už paskutinius dirbtus 12 mėnesių, o mano atveju, aš buvau vaiko auginimo atostogose ir darbdavys jokių įmokų už mane nevykdė, rezultatas – 0,00  Eur ir taip pat ilgalaikė darbo išmoka. Ar taip yra ginamos mamų/tėčių, esančių vaiko auginimo atostogose teisės? Ši situacija greičiausiai bus aktuali žmonėms, kurie turi ilgalaikį nedarbingumo lapelį. Negana to, man dar nusibrauks dalis atostogų, kurių aš būdama vaiko auginimo atostogose neišnaudojau, nes bus mokama tik už paskutinius 3 metus. Pridedu tai patvirtinančią nuorodą http://www.sodra.lt/lt/ilgalaikio-darbo-ismokos“,- rašo klaipėdietė.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnyje išvardintais pagrindiniais principais, kuriais grindžiama vietos savivalda ir šio straipsnio 5 dalyje įtvirtinta atsakingumo savivaldybės bendruomenei nuostata, pažyminčia, kad savivaldybės tarybos nariai už savo veiklą yra atsakingi ir atskaitingi rinkėjams ir visai savivaldybės bendruomenei, TEISE iš valstybės institucijų, savivaldybės administracijos ir savivaldybės įstaigų gauti visą tarybos nario veiklai reikalingą informaciją,  PRAŠAU:

  • Išnagrinėti gautą pilietės prašymą dėl atleidimo iš darbo su nuline ilgalaike darbo išmoka.

Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė                                                                      Lilija Petraitienė

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *