Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

P.Skrikis laimingesnis nei magnatas

P.Skrikis laimingesnis nei magnatas

Pristatome aktyvų LSDP Klaipėdos skyriaus narį Praną Skrikį: pagal profesiją geležinkelietis, turi nuosavą nedidelę parduotuvę, Šilutės žuvienės čempionate buvo mūsų komandos vyriausias šefas.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?
-Esu Pranas Skrikis. Man 38-eri metai. Jau daugiau nei 20 metų dirbu AB “Lietuvos geležinkeliai” , pradėjau dar būdamas 17-os. Net kartais pajuokauju, jog geležinkelis mane užaugino. Šiuo metu esu Klaipėdos geležinkelio baro viršininkas. Kaip asmenybės savęs nesugebėčiau apibudinti. Esu net sau per daug sudėtingas (juokiasi).

-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?
-Dabar į ,,galvą šauna’’ tik du, bet, žinoma, yra daugiau žmonių į kuriuos norėčiau lygiuotis. Vienas jų buvo mano dėdė Jonas, tiesiog genijus. Panorėjes galėjo tapti bet kuo. Su kokio lygio, profesijos žmogum jis bendraudavo, visada atrodydavo, jog jie daug metų kartu dirba. Dėdė Jonas daug žinojo apie viską ir laisvai galėjo bendrauti bet kokia tema. Kitas mano autoritetas yra a.a. Algirdas Mykolas Brazauskas. Manau nėra reikalo daugžodžiauti. Jis buvo Vadas iš didžiosios raidės. Tokie gimsta kartą per šimtmetį. Gal net rečiau.PICT5321

-Kaip leidžiate laisvalaikį?
-Laisvalaikį? Norėčiau bent savaitę praleisti kuo toliau nuo civilizacijos, valgyti ir miegoti niekieno netrukdomas. Man tiek pakaktų. Laisvalaikis tam ir yra, kad neveikti nieko. Paprastai laisvalaikiu stengiuosi nuveikti kažką gero, ko nespėju nuveikti paprastom dienom.

-Ko norėtumėt išmokti?
-Esu pakankamai imlus viskam, išskyrus kalbas. Niekaip nesiseka net anglų kalbos išmokti, kad bent kiek pabendraut galėčiau. O visa kita išmokstu lengvai, kad ir ką sumąstau. Tad konkretaus noro lyg ir neturiu.

-Ko labiausiai bijot?
-Kažkada kažkur skaičiau, jog žmogui yra įgimtos tik dvi baimės: garso ir stabilaus pagrindo po kojomis nebuvimo. Visa kita mums įskiepyta augant. Kadangi save laikau esant kone normaliu, tai bijau daug ko. Net nežinau ko labiausiai. Turbūt to, ko negaliu suvokti.

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?
-Be jokios abejonės, tai – mano šeima. Aš ją sukūriau dar gana jaunas ir galiu pasidžiaugti, jog pats dar nesu visai ,,nupušęs’’, o jau turiu du pilnamečius vaikus.

-Jūsų didžiausia svajonė.
-Visada kažkodėl svajoju apie ramią, ilgą ir orią senatvę, krūvos proanūkių apsuptyje. Ir manau, jog tada pasijusčiau laimingesnis nei turtuolis ar magnatas.

-Žinau, kad turite nuosavą verslą. Kaip sekasi?
-Kaip jau populiaru Lietuvoje, turiu pasakyti, jog verslas ne mano, o žmonos. Jis atsirado spontaniškai. Tiesiog sugalvojau, kad tą minimalią algą, kurią dauguma verslininkų tesugeba mokėti samdomiems žmonėms, žmona gali sau mokėti ir pati. Bet kai į viską įsivėlėme, tai pamačiau kaip yra iš tiesų: norėdamas susimokėti tą “minimumą”, dar turi išlaikyti krūvą legalių ,,reketininkų’’. Turiu omeny visus patarnavimus, komunalinius mokesčius, elektra, vanduo, nuoma ir t.t. Net Sodra ir darbų sauga sutvarkyta taip, kad be mokesčio jiems negali pats sau dirbti. Gali būti nubaustas, jei viršysi leistinas darbo valandas ir dar už tai mokesčiai dvigubėja. Kam idomu, kad tu sau dirbi? Kita vertus, suprantu. Kiekvienam atskirai neprirašysi įstatymų. O šiaip, visai smagu. Mes turime maisto prekių krautuvėlę, kurios pagrindas prekyba žuvimi: šviežią žuvį gaunu tiesiai iš laivų, o šaldytas, marinuotas, sūdytas, rūkytas – tik iš patikimų tiekėjų. Jau spėjome atsirinkti geriausius. Stengiamės užsipirkti minimaliais kiekiais, kad greitai galėtume parduoti ir vėl užsisakyti. Kviečiame apsilankyti mūsų krautuvėlėje Naikupės g. 10 Klaipėdoje. Užsisakyti galima tel. 8-618-26866.

10616481_774521565938437_8388464436875550600_n

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją? Kaip į tai žiūri Jūsų šeima, draugai?
-Čia kaip ir su verslu. Iš šalies visada viskas atrodo paprastai. Mane, kaip kiekvieną pilietį, ne visada tenkina politikoje priimami sprendimai. Tai nusprendžiau pabandyti pats įsisukti į tuos reikalus ir pažiūrėti ką galiu padaryti, kad būtų geriau. Kadangi aš nelabai pripažįstu kitas partijas, kai kurių visai nesuprantu, kodėl jos yra, tai tiesiog tapau socialdemokratu. Ši partija yra arčiausiai paprasto žmogelio. Ir kaip minėjau anksčiau, a.a. Algirdas Mykolas Brazauskas visada man buvo autoritetas. Tad kažkokių klausimų ir nekilo. Man nereikėjo rinktis partijos. Aš aiškiai žinojau ko noriu. Šeima irgi man pritaria visapusiškai. Kai Lietuva paskelbė Nepriklausomybę, tai visi puolė kopijuoti Vakarų kapitalizmą. Manė, kad visi taps kapitalistais ir magnatais. Tačiau greit padidėjo socialinė atskirtis. Ir liaudis suprato, kaip po truputi  klimpstama į vergovę. Na, o dabar reikia laiko, kad visi suvoktų, ką iš tiesų reiškia ta social-demokratija. Kam užtenka proto, bent jau vikipedijoje pasižiūrėtų, kas yra kas. Kas tas socializmas, kurį visi painioja su komunizmu. Ir ką bendro turi liberalizmas su demokratija.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?
-Pradžioje veržiausi į bet kokią veiklą. Bet po truputį supratau, kad visko ,,neapžiosi’’. pastaruoju metu nusiraminau. Be to, pastebėjau, kad šiek tiek esu egoistas ir nevisada pritariu komandiniams sprendimams. Tai kur veikla neatitinka mano požiūrio, tiesiog nekonfliktuoju, o paprasčiausiai atsitraukiu. Manau, kad viskam savas laikas ir aš tiesiog dar kažkam nepribrendau.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?
-Didesnės problemos už korupciją Lietuvoje nematau. Gražu žiūrėti kaip “susemia” mokesčius vengiančius mokėti piliečius. Tačiau graudu, kad tie piliečiai yra tik ,,smulkios žuvytės’’. Nekritikuosiu Vyriausybės darbo. Yra trūkumų. Bet dar nė viena Vyriausybė taip gerai nedirbo, kaip ši. Tad bendrame kontekste problemos yra sprendžiamos.

-Kokių turite pasiūlymų?
-Pasiūlymas paprastas visai Lietuvai. Darykite kažką patys, kad Lietuvoje būtu geriau gyventi, o ne verkšlenkite, kad kas kokį kąsnį numestų skanesnį.

Ačiū už pokalbį.

LSDP Klaipėda info

Dianos Jagelaitės-Čeginskienės ir P.Skrikio asmeninio albumo nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *