Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

P.Kutys: “Mūsų pamaina – socialdemokratinio jaunimo sąjunga”

P.Kutys: “Mūsų pamaina – socialdemokratinio jaunimo sąjunga”

Nesu iš tų, kurie trokšta dėmesio, nori pasisakyti, ginčytis ir diskutuoti, bet tai, ką išgirdau ir pamačiau LSDP Klaipėdos miesto ataskaitinėje konferencijoje ir dokumente, įpareigoja netylėti. Straipsnis pozityvus, linksmas ir pagrįstas faktais, skirtais ne asmeniui, o LSDP Klaipėdos skyriaus bičiuliams, kurie buvo suklaidinti dėl Klaipėdos jaunimo. Todėl 6 punktais norėčiau pagrįstai nušviesti tiesos kelią ir nuraminti, kad Klaipėdoje jaunimas yra rimtas, gyvas, energingas ir organizuotas. Taigi tekstas iš dokumento ir komentaras, kokia yra realybė. 

1. „Rinkimų kampanijoje juos matėme negausiai ir epizodiškai. Kodėl jie neįtraukia į savo būrį ir veiklą jaunų naujai įstojusių  žmonių?“
Teiginys verčiantis skaityti keletą kartų, liūdėti ir juoktis vienu metu. Pačioje ataskaitoje aiškiai daugiau kaip 5 kartus yra minimi Imantas Paliakas, Kęstutis Kavaraciejus ir Žymantas Sinkevičius, ypač atvykus svečiams iš Vilniaus. Jie buvo pristatomi kaip vieni pagrindinių asmenų  LSDP Klaipėdos skyriaus rinkiminiame procese, tačiau pasirodo tai yra „negausu ir epizodiška“. Primenu, kad Imantas buvo rinkiminio šabo vadovas, Kęstutis dirbo koordinatoriumi B. Petrausko komandoje, pats kandidatavo daugiamandatėje apygardoje, o Žymantas yra  padaręs giliausią ir išsamiausią rinkimų analizę ir statistiką, kuri išvis kada buvo atlikta Klaipėdoje, ja noriai dalinosi su kandidatais, be to, rinkimų naktį dirbo stebėtoju. Vienas svarbiausių pareigų atliko ir Mindaugas Zumas, dirbęs vienos iš rinkiminių apygardų pirmininko pavaduotoju.  Be išvardintų asmenų savo rinkiminę pareigą atlikau ir aš, kartu su Jurgita Šeputiene iki vidurnakčio dirbome stebėtojais. Rinkimus taipogi stebėjo bei rezultatus pranešinėjo Lina Gvazdžiauskienė, Greta Bagdonienė, Julijus Brazauskas ir kt. Visi šie žmonės yra jaunimiečiai, bet tai buvo atlikta „negausiai ir epizodiškai“.

2.Dėl šios daug pasakančios frazės komentarų neturiu. Palieku skaitytojui pakomentuoti prasmę. „Bijo konkurencijos ar „užsižaidė“ kaip mažos kunigaikštystės.“

3.Ataskaitoje rašoma apie „postų – pozicijų karus“, „jaunimo sąjungos skilimą“, teigiama, kad „buvę jaunimiečiai nusivylę pasitraukė, laimėtojai, žadėję ideologines veiklas (susitikimus su jaunimu) kolegijose ir gimnazijose išblėso nepradėję“. Sunku komentuoti, kai rašoma bet kas, bet pabandysiu… Galėtų būti kova dėl „postų“. Tikrai. Sveikinčiau ir laukiu. Konkurencija visur ir visada tik į gerą.  Deja nei 2016 m. nei 2017 m. kandidatų į „įtakingą“ LSDJS Klaipėdos skyriaus pirmininko „postą“ neatsirado. 2016 m. buvo siunčiami laiškai, 2017 m. asmeniškai buvo prašoma ir raginama kandidatuoti. Kažin kodėl? Juk tai labai svarbi ir galinga pozicija? Norinčių eilių nėra turbūt dėl panašių priežasčių, kodėl ir skyriuje nėra „sostų karų“. Tai daug laiko, energijos ir asmeninių lėšų reikalaujantis darbas, kuris yra viešas, taigi gali kritikuoti bet kas ir bet kaip (net nesigilindamas į faktus). Tai darbas be atlyginimo, be padėkos, o galiausiai – finansiškai nuostolingas. Po nuoširdaus skyriaus „palaikymo“ tokių postų užkariautojų gali apskritai nelikti arba jie gali užkariauti kitus postus – kur bent ačiū pasako. Noriu priminti, kad skirtingai nei Vilniuje ar kituose regionuose skyriaus įtaka mieste ir versle yra minimali. Tie, kas bent kiek aktyviau ir viešiau dirba LSDP naudai, realiai rizikuoja darbo vieta, ir tokių yra pavyzdžių.

4.Toliau rašoma „lieka skambios frazės ir pamokymai, kad skyriuje nėra pokyčių. Jaunieji bičiuliai – pokyčiai prasideda nuo konkrečių darbų, gebėjimo susitarti ir dirbti komandoje.“  Reiktų informuoti, kad 2016 m.  Klaipėdoje pirma kartą istorijoje juridiškai buvo įkurtas LSDJS filialas, kuris per nepilnus metus įgyvendino 29 veiklas. Jaunimiečiai buvo tie, kurie nuo ryto pučiant vėjui kabino piešinius, nešė įrangą, dovanas, surinko piešinius, vieni paskutiniųjų išėjo namo.  Kartu su KAM, Mažosios Lietuvos ir Laikrodžių muziejais rengė orientacines varžybas Klaipėdos mieste. Jaunimiečiai surinko komandą, treniravosi ir atstovavo LSDP Jūros šventėje rengiamose „Drakonų valčių lenktynėse“.  Klaipėdos jaunimiečių skyrius itin sėkmingai pasirodė akcijoje „Būk pirmūnas 2016“, surinkdamas apie 3000 EUR vertės kanceliarinių prekių, – pademonstruotas geriausias rezultatas visoje Lietuvoje. Klaipėda buvo vienas svarbiausių miestų, prisijungęs prie didžiausios jaunimo renginių-diskusijų ciklo „Didžioji ambicija: kurti ateities Lietuvą“. Diskusija buvo rengiama ir Klaipėdoje, o kartu su LSDP atstovais dalyvavo uosto direkcijos finansų direktorius, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko direktorė SMK kolegijos dėstytojai, gausybė studentų. Dar galima kalbėti apie tai, kaip jaunimiečiai rinko 1 proc. paramą LSDP… Tikrai įdomu, koks būtų LSDP sąskrydis be jaunimiečių, fizinio darbo ir visokeriopos pagalbos svečiams? O kur dar kraujo donorystė, futbolo varžybos, išvykos ir kt.

Tai nėra komandinis darbas ir gebėjimas susitarti. Tai yra, anot ataskaitos, „tik skambios frazės“.
5. Dokumente rašoma “Mano asmeninė atsakomybė ir skyriaus vadovybės, kad nestabdėme šių tarpusavio nesutarimų ir susibūręs jaunimas išsivaikščiojo.“
Išsivaikšto visa Lietuva, pagal ataskaitos statistiką – ypač LSDP Klaipėdos skyrius, ne jaunimas. Šiuo metu Klaipėdos jaunimiečių skyrius yra vienas didžiausių ir aktyviausių šalyje – 32 aktyvūs nariai, o prijaučiančių būtų galima priskaičiuoti ir daugiau.

6.Paskutinis teiginys iš ataskaitos atsikleidžia tikrąją jaunimo organizacijos įtaką. “Nesveika vidinė konkurencija ir nesutarimai peržengia elementaraus padorumo ribas, kenkia partijai ir koreliuoja su rinkimų  rezultatais.“
Visiškai teisingai pasakyta. Dėl tragiškų rinkimų rezultatų tikrai kalti ir jaunimiečiai. Tikrai.  Jaunimas nusikalto, kad dalino skrajutes, ėjo per butus, diskutavo su rinkėjais ir ragino balsuoti už LSDP.  Jaunimiečiai, matyt, darė įtaką rinkimų rezultatams, nes palaikė partijos atstovus pagrindinėse viešose diskusijose, kur, deja, ne visada buvo ką palaikyti, nes ne visi LSDP vienmandatininkai rado laiko ateiti… Čia net nesvarstoma, ar jaunimiečiams priimtinos visos LSDP iškeltos kandidatūros, ar jie pritaria jų išsakomoms mintims, vykdomai komunikacinei veiklai. Beje, jaunimiečiai tikrai atsakingi ir už tai, kad, vieninteliai iš Klaipėdos nuvykę šaltą žiemos rytą, kartu su visos Lietuvos LSDP nariais „nepakankamai“ stengėsi ir nesugebėjo įtikinti tauragiškių balsuoti už į antrą turą patekusį Darių Petrošių.

Ataskaitoje tikriausiai ne apie Klaipėdos jaunimo skyrių surašyta. Niekas neklausė, nesidomėjo ir neprašė pasitikrinti faktų. Matyt, „įvyko“ klaida. Bet komandinis darbas ateityje, matyt, neleis tokiom klaidom atsirasti. Jaunimas nori siekti daugiau, imtis iniciatyvos, bet nelengva, kai nėra buvę savivaldybėje, Seime ar pažadėtoje žemėje – Briuselyje.
Pabaigai. Kaip galima norėti būti socialdemokratu Klaipėdoje ir labai garsiai apie tai skelbtis, kai partijos ir skyriaus įvaizdis yra tragiškas? Laimei, jaunimo dar yra, kažkurį laiką dar bus, lauks. Dirbs.

Paulius Kutys

5 komentarai

 1. Eilę pastarųjų metų viešame informaciniame lauke labai dažnai eksploatuojama asmeninė nuomonė arba gandai. Yda ta, kad faktais nesiremiama, o teisybės nė nesiruošiama patikrinti.
  LSDP skyrius – ne išimtis. Iš pradžių kalbama bei rašoma, vėliau galvojama. Tiksliau nebegalvojama…
  Apie prevenciją. Kiekvienuose asmenybės ugdymo mokymuose galima išgirsti nuvalkiotą, tačiau efektyviai veikiantį patarimą – prieš viešai išsakant mintį, atsikvėpk, 5 sekundes pagalvok, jei nepakeitei nuomonės, rėžk. Tą pačią taisyklę rekomenduojama taikyti, kai raštu dėliojamas tekstas. Ypač, jei tai nėra grožinės literatūros tekstas. Tik šiuo atveju laiko rekomenduotina paskirti daugiau nei 5 sekundes. Ir dar. Anglakalbiai naudoja išsireiškimą “double check”. Lietuviškai skambėtų – dukart patikrink.
  Elementaru…

 2. Manau, Pauliau, dar kiek per švelniai parašei, bet mes juk taktiškas jaunimas – tai kitaip ir būti negalėjo. Kaip ir negalėjo likti šis Klaipėdos valdžios pareiškimas be atsako. Šaunuolis :)

 3. Ir dar,

  per Klapėdos miesto rinkimų štabo susirinkimus iš 7 dalyvaujančių žmonių, dažniausiai 4 – 5 žmonės būdavo jaunimiečiai. Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkė turėtų atsiminti, nes dalyvaudavo taip pat.

  P.S. yra padaryta nuotrauka dėl archyvo. Nes kaip visada po nenusisekusių rinkimų ieškoma kaltų.
  Labai dažnai susidarydavo vaizdas jog tik jaunimiečiams rūpėjo seimo rinkimai.

 4. Šaunuolis, Pauliau…..

 5. Džiaugiuosi, Pauliau, kad demokratiškai “įkrėtei” tiems, kurie daug kalba, tačiau iš tikrųjų laaabai mažai žino. Ačiū!

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *