Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

L.Petraitienė “prieš” Sportininkų g. vaistinės ir viešosios pirties privatizavimą

L.Petraitienė “prieš” Sportininkų g. vaistinės ir viešosios pirties privatizavimą

 PAREIŠKIMAS DĖL KLAIPĖDOS MIESTO VALDYMO SKAIDRUMO IR KLAIPĖDIEČIŲ NUOMONĖS IGNORAVIMO

 2015 m. kovo 26 d. pasirašytoje valdančiosios daugumos koalicijos sutartyje „Pirmyn, Klaipėda!“  akcentuota prisiimama atsakomybė už skaidrų ir profesionalų miesto valdymą, ši nuostata įteisinta ir  2015 m. liepos 17 d. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-210 DĖL KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS 2015–2019 METŲ VEIKLOS PRIORITETŲ PATVIRTINIMO, kurio punkte 1.20. rašoma:  „siekti, kad Klaipėda lyderiautų valdymo skaidrumo, gyventojų įtraukimo į sprendimų savivaldoje priėmimo procesus ir pilietinės visuomenės ugdymo srityse“.

Deja, realybėje vyksta priešingi procesai. Pastaruosius mėnesius savivaldybės tarybai  suformuojama darbotvarkė bei teikiami sprendimų projektai kelia retorinį klausimą: KAS VALDO MIESTĄ: POLITIKAI AR SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA? Kam reikalingi komitetai, komisijos, kur savivaldybės tarybos nariai svarsto, analizuoja, priima rekomendacijas, teikia išvadas, pasiūlymus, tačiau savivaldybės administracija tai ignoruoja, meta į „SPAM –šiukšlyną“ ir  teikia savo parengtus sprendimų projektus, kurie pagrįstai kelia kitą retorinį klausimą: „kam šie sprendimai naudingi ir kieno interesus savivaldybės administracija proteguoja?“ Liūdniausia, kad jie arogantiškai ignoruoja ir klaipėdiečių nuomonę bei poreikius, pamiršdami valdžios paskirtį – tarnystę GYVENTOJAMS.

Kalbėsiu apie du konkrečius atvejus, kur  miesto bendruomenės interesus ir savivaldybės tarybos narių teikiamus pasiūlymus ADMINISTRACIJA piktybiškai ignoravo: Klaipėdos miesto viešosios pirties Trilapio gatvėje privatizacija ir „Sportininkų vaistinės“ reorganizacija. Po skelbiama SĮ optimizacija slypi: Trilapio gatvėje  patrauklus žemės sklypas su sutvarkyta infrastruktūra saviems žmonėms. Ko vertas tampa mero pažadas dėl pirties išsaugojimo klaipėdiečių reikmėms? Pagirtina – meras šį klausimą pats gegužės mėnesį išėmė iš darbotvarkės, bet kiek ilgai jis galės atstovėti šią poziciją.

Dėl Savivaldybės „Sportininkų vaistinės“ ir „Debreceno vaistinės“ reorganizavimo, skelbiant „didįjį optimizavimą“ (tinkamą ir racionalų savivaldybės turto naudojimą), kurio visa nauda bus atleisti trys darbuotojai, kai abi vaistinės dirba pelningai. Piktybiškas vaistinių bendruomenių ignoravimas, klaipėdiečių gyventojų nuomonės, tarybos Kontrolės komiteto pozicijos nepaisymas. Tokių skubotų ir lobistinių interesų diktuojamų sprendimų pasekmės akivaizdžiai liūdnos: netvarkomas griūvantis privatizuotas Dujų fabrikas Trilapio gatvėje, nepasiteisinusi centralizuota švietimo įstaigų buhalterija, žadėjusi „apskaitos rojų“ ir t.t.

Kieno interesus čia atstovauja administracija? Tikrai ne klaipėdiečių, nes miestiečiai kelia klausimą, kad reikia grąžinti senąją paslaugą – visą parą budinčią vaistinę, kad mažesnei bėdai ištikus, nereiktų vykti į ligoninių priimamąjį. Tai jau būtų gyventojų poreikių tenkinimas pagal Savivaldos įstatymo 6 straipsnio 18 p. „savivaldybių sveikatinimo priemonių planavimas ir įgyvendinimas; parama savivaldybės gyventojų sveikatos priežiūrai“.

Darbais, o ne pažadais siekime, kad Klaipėda lyderiautų valdymo skaidrumo, gyventojų įtraukimo į sprendimų savivaldoje priėmimo procesus srityse.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė,

Socialdemokratė                                                                                                      Lilija Petraitienė

 

 

Download (PDF, 180KB)

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *