Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

L.Petraitienė kreipėsi į Antikorupcijos komisiją dėl galimų Klaipėdos miesto administracijos korupcinių veikų

L.Petraitienė kreipėsi į Antikorupcijos komisiją dėl galimų Klaipėdos miesto administracijos korupcinių veikų
Klaipėdos miesto savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkui R.Didžiokui 2017-09-11 Nr. 09/03

  DĖL KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS GALIMAI KORUPCINIO POBŪDŽIO VEIKŲ TYRIMO

                       Prašau Klaipėdos m. savivaldybės Antikorupcijos komisiją atlikti tyrimą dėl Klaipėdos savivaldybės dėl galimai korupcinio pobūdžio veikų – Klaipėdos maršrutinių taksi Nr. 6, 8, 9 veiklos nutraukimo.

                       Klaipėdos miesto Bendruomenei savivaldybės administracija pateikia klaidinančią informaciją ir piktybiškai manipuliuoja kitomis institucijomis bei teisės aktais.

Analizuojant galiojančius Lietuvos Respublikos  teisės aktus ir Savivaldybės administracijos veiksmus bei jos paaiškinimus pagrįstai kyla klausimai, į kurios turėtų atsakyti Antikorupcijos komisija:

  • Kodėl nutraukiama būtent Klaipėdos maršrutinių taksi 6, 8, 9 veikla, o nutarimas nepaliečia maršrutinių taksi Nr. 2a; 13; 14; 14a; 21, nors konkursas šiems maršrutams dėl paslaugos teikimo taip pat buvo skelbtas atviras ir viešas?
  • Kodėl Administracija manipuliuoja Konkurencijos Tarnyba, ir teikia viešą informaciją “kad toks sprendimas priimtas vykdant Konkurencijos tarybos nutarimą bei teismų nutartis“  ir gąsdina visuomenę…< savivaldybei grėstų iki 60 tūkst. eurų bauda“?

Konkurencijos tarnybos atsakyme akcentuojama, kad Savivaldybė pati laiku nevykdo tarnybos nurodymų ir pabrėžia, kad „sprendimas maršrutinius taksi paslaugas laikinai pakeisti „ekspresiniais“ autobusais yra priimtas Savivaldybės iniciatyva ir tai jos atsakomybė“.

Konkurencijos tarnyba reikalauja vykdyti tik konkurencingą vežėjų parinkimo procedūrą.

  • Kodėl Administracija prisidengdama ir manipuliuodama Konkurencijos tarnyba bei įsigaliojusiu nuo 2017 m. liepos 1 d. Darbo kodeksu, atsisako sudaryti laikinąsias Keleivių vežimo sutartis (iki 2018 m. birželio 1 d.), kuri atitiktų visus Reglamento (EB) Nr.1370/2007 nustatytus sutarčių sudarymo reikalavimus.

Prašau atsakyti ir paaiškinti atsiradusią informaciją dienraštyje „Klaipėda“ http://www.diena.lt/naujienos/verslas/imoniu-pulsas/klaipedoje-marsrutiniu-taksi-rinka-perima-kaunieciai-828158, kad kol „klaipėdiečiai įtikinėjami, kad laukiama naujo konkurso rezultatų, pasirodo, jau tada buvo aišku, kas laimėjo tą konkursą šiai paslaugai teikti, nes jau kitą dieną apie tai pasigyrė kauniečiai. „Rugsėjo 7-ąją bendrovė „Kautra“ Klaipėdoje pristatė naujus mikroautobusus, kuriais veš keleivius Klaipėdos mieste ir rajone skelbiama bendrovės tinklalapyje”.

  • Ši informacija leidžia daryti prielaidas, kad tai galimai sąmoninga Administracijos korupcinio pobūdžio veika, kai skelbiama apie būsimus organizuojamus konkursus ir galimybę vežėjams jame dalyvauti, bet paaiškėja, kad jau yra paskelbtas ir žinomas konkurso nugalėtojas.

Pagarbiai,

Savivaldybės tarybos narė                                                   Lilija Petraitienė

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *