Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

L.Petraitienė kartu su uostamiesčio mokiniais minėjo 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines

L.Petraitienė kartu su uostamiesčio mokiniais minėjo 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines

Klaipėdos Ievos Simonaitytės ir Klaipėdos Litorinos mokyklų, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos bei Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Puriena“ bendruomenių nariai dalyvavo akcijoje ,,Mūsų laisvės vėjas“, tokiu būdu prisijungdami prie respublikinės pilietinės iniciatyvos ,,Gyvasis tautos žiedas“. Jos metu buvo siekiama masiškai, patraukliai ir žaismingai paminėti 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Renginyje buvo pakviesta dalyvauti ir Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė.

Minėtas uostamiesčio mokyklas ir ikimokyklinę ugdymo įstaigą lankantys vaikai, jų mokytojai bei auklėtojai kovo mėnesį iš geltono, žalio ir raudono popieriaus lankstė laivelius, kuriuos vėliau klijais pritvirtino prie medinių iešmelių.

Kovo 9-ąją akcijos dalyviai, laikydami virš galvų Lietuvos valstybinės vėliavos spalvų laivelius, pastato, kuriame įsikūrusi Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykla ir kelios Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Puriena“ grupės, kieme sukūrė gėlės žiedo kompoziciją. Nuskambėjus M. Mikutavičiaus dainai ,,Ar mylit ją jūs?“, susirinkusieji tris kartus skandavo šūkį ,,Mes mylim Lietuvą!“

Suėję į mokyklos vidų, mokiniai, darželinukai ir pedagogai savo rankomis gamintus laivelius įkomponavo į mokyklos fojė stovėjusią dekoraciją, taip pavaizduodami atkaklų vėjo genamų laivelių yrimąsi per neramias Baltijos jūros bangas, simbolizuojantį drąsų ir ryžtingą siekį atkurti, įtvirtinti, ginti ir išsaugoti Lietuvos nepriklausomybę.

“Akcija ,,Mūsų laisvės vėjas“ ne tik suvienijo skirtingo amžiaus uostamiesčio ugdymo įstaigų vaikus, jų auklėtojus bei mokytojus, bet ir sustiprino pasididžiavimą Lietuva, jos istorija, skatino pamąstyti, ką reiškia laisvė, kuo svarbi Kovo 11-oji”,- Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Barasienė.

LSDP Klaipėda inf.

Nuotraukų autorė ‒ Aušra Venskienė

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *