Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėdos socialdemokratai ministrei perdavė Klaipėdos universiteto savarankiškumą palaikančiųjų parašus

Klaipėdos socialdemokratai  ministrei perdavė Klaipėdos universiteto savarankiškumą palaikančiųjų parašus

Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė, LSDP Klaipėdos m. skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministerijos ministrę Jurgitą Petrauskienę su siūlymu pertvarkant aukštųjų mokyklų tinklą atsižvelgti į Klaipėdos bendruomenės poreikius (išreikštus palaikančiais parašais) ir Klaipėdos miesto specifiką – t.y. išsaugoti Klaipėdos universiteto savarankiškumą ir specializaciją, kuri atitiktų Vakarų Lietuvos bei Baltijos jūros regiono poreikius.

“Lietuvai pradėjus vykdyti aukštojo mokslo pertvarką, aš, kaip Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė, kreipiausi į Klaipėdos bendruomenę norėdama išsiaiškinti nuomonę dėl šalies aukštųjų mokyklų tinklo pertvarką. Apklausa parodė, kad Klaipėdos miesto bendruomenė remia Klaipėdos universiteto savarankiškumą – tai patvirtina daugiau nei 230 universitetą palaikančiųjų parašus.

Mano, kaip Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės bei Klaipėdos socialdemokratų manymu, Klaipėdos universitetas turi išsaugoti savarankiškumą ir specializaciją, kuri atitiktų Vakarų Lietuvos bei Baltijos jūros regiono poreikius. Tai reiškia, kad Klaipėdos universitetas po pertvarkos turėtų išlikti nepriklausoma aukštojo mokslo įstaiga, sustiprinusi savo statusą ir susitelkusi į turimas stiprybes. Vieną jų – jūrinių specialistų rengimas”,- sako L.Petraitienė.

Klaipėdos uostas pastaraisiais metais yra labiausiai augantis uostas Baltijos jūros regione. Klaipėdos uoste ir su uostu susijusiose įmonėse dirba apie 58 tūkstančiai darbuotojų. Atsižvelgiant į akivaizdžią uosto naudą valstybei ir miestui būtina užtikrinti jūrinių specialistų regimą Klaipėdoje.

www.lsdpklaipeda.lt

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *