Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Klaipėdos atminties premija PRŪSA šiemet skirta A.Popovui

Klaipėdos atminties premija PRŪSA šiemet skirta A.Popovui

Ketvirtadienį Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekoje Jovitos Saulėnienės knygos “JOS DIDENYBĖ KARALIENĖ LUIZĖ MĖMELYJE” pristatymo metu įteikta Klaipėdos atminties premija PRŪSA. Premiją kasmet skiria Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė, LSDP Klaipėdos m. skyriaus pirmininkė Lilija Petraitienė ir Klaipėdos demokratinės moterų kolegijos vadovė Rosita Vaičiulė.

“Garbioji publika, mylinti literatūrą, knygą, man didelė garbė pasveikinti Jus visus, susirinkusius į Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės viešąją biblioteką – knygų šventovę. Dėkodama už šią man suteiktą garbę noriu nuoširdžiai padėkoti šios bibliotekos, kuri yra Klaipėdos miesto kultūros židinys, vadovui, rašytojui, šmaikštaus ir nuoširdaus žodžio virtuozui Juozui Šikšneliui. Šiandien aš turiu dvi atsakingas misijas. Pirmoji – įteikti LR Seimo pirmininko pavaduotojos I.Šiaulienės padėkos sveikinimo raštą Jovitai Saulėnienei knygos „JOS DIDENYBĖ KARALIENĖ LUIZĖ MĖMELYJE“ autorei, kuri sugrąžina mūsų miestui Klaipėdai karūną –karalienę Luizę ir atverčia plačiai visuomenei Klaipėdos miesto istorijos karališkąjį puslapį. Džiaugiuosi, kad literatūrologė Jovita Saulėnienė yra ir pirmosios PRŪSOS premijos nominantė, nominuota už prūsiškąjį KLAIPĖDOS istorijos paveldo sugrąžinimą”,- sakė L.Petraitienė.
Visgi, pagrindine L.Petraitienės misija renginio metu tapo istorinės ir kultūrinės Klaipėdos atminties premijos “PRŪSA” skyrimas. “Eilę metų stebiu veiklą žmogaus, kuris su aistringa meile ir pasiaukojamu atsidavimu, subūręs bendraminčius, gaivina istorinę atmintį apie Prūsų Lietuvą dailės kūrinių pagalba. Tai žmogus, jau penkiasdešimt metų gyvenantis Klaipėdoje, buvęs tolimojo plaukiojimo kapitonas, šiandien verslininkas, dosnus filantropas, kolekcininkas, Vokietijos dailės aukcionuose įgijęs per tūkstantį dailės kūrinių, kurie nutapyti beveik 300 dailininkų. Jis su meile kalba apie Prūsų Lietuvos praeitį, žmones, kultūrą, nes puikiai ją išmano. Deja, šis žmogus daugiau žinomas bei vertinamas meno ir kultūros žmonių, o ne valdžios institucijų. Šis garbus žmogus – Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugijos NIDDEN pirmininkas Aleksandras Popovas”,- pristatė L.Petraitienė.
Anot Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės L.Petraitienės, 2017-ųjų metų istorinės ir kultūrinės Klaipėdos atminties premija “PRŪSA” šiemet skiriama Alexandrui Popovui už Prūsų Lietuvos paveldo atminties gaivinimą ir šios nuostabios žemės bei Klaipėdos miesto istorijos kultūros sklaidą, pristatant visuomenei sukauptą vertingą Nidos dailininkų kolonijos darbų kolekciją ir supažindinant su jų menine kelione po vadinamąjį prūsiškąjį “Barbizoną”, už iškilios Prūsijos karalienės Luizės portretų reprezentaciją parodose; už Lietuvos istorijos ir jūrinės kultūros sklaidą Klaipėdos Mykolo Apvaizdos cerkvėje.

Istorinės ir kultūrinės Klaipėdos atminties premija “PRŪSA” 

Senam bei turtingos istorijos miestui Klaipėdai ypač reikšmingas – prūsiškasis miesto raidos periodas. Norėdama pagerbti Klaipėdai svarbų laiko periodą Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Lilija Petraitienė ir Demokratinė moterų kolegija įsteigė prūsiškosios istorinės ir kultūrinės Klaipėdos atminties premiją „Prūsa“, kuri kasmet skiriama:
– už sistemingą prūsiškosios materialinės ir dvasinės kultūros puoselėjimą, prikeliant jos istorinę atmintį ir paverčiant ją savastimi dabartinėje kultūros terpėje;
– už tolerantišką požiūrį į multikultūrinę Klaipėdą, žinias bei asmenybės dvasingumą, kuris būtinas atsiremiant į praeitį, kaip svarbų kultūros evoliucijos veiksnį;
– už brandžius istorinius ar literatūrinius kūrinius apie Klaipėdos prūsiškojo laikotarpio istoriją, kultūrą.

LSDP Klaipėda inf.

Eugenijaus Maciaus nuotr.

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *