Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Jūrininkai Jūros šventę pasitiks protestuodami prieš Jūrinės valstybės sunaikinimą

Jūrininkai Jūros šventę pasitiks protestuodami prieš Jūrinės valstybės sunaikinimą

Kreipimasis į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą

          Asociacijos ,,Jūros veteranai’ iniciatyva 2017 m. liepos 4 d. Jūrininkų centre buvo sušauktas jungtinis išplėstinis pasitarimas, kuriame dalyvavo Jūrinių organizacijų: asociacijos ,,Jūros veteranai’, Jūrų kapitonų asociacijos, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos nariai ir kitų organizacijų atstovai (Pagal pasitarimo vardinį sąrašą dalyvavo 38 dalyviai).

       Pasitarimo darbotvarkės  pagrindinis ir vienintelis klausimas ,,Ar Lietuva dar jūrinė valstybė“?

       Šis retorinis darbotvarkės klausimas iškilo, nes kiekviena valdžia nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo kenkė Lietuvos jūrinei bendruomenei – ją tiesiog naikindama savo neatsakingais sprendimais.  Tokių sprendimų pasekmės: nebeturime turėto didžiausio laivyno Europoje, nebeliko ir Lietuvos jūrų laivininkystės. Ir jūrinės bendruomenės naikinimo procesas nesustoja: dabar užsimota į vieną iš svarbiausių pamatinių laivininkystės institucijų – Lietuvos saugios laivybos administraciją, BŪTENT  į jūrinės  administracijos sunaikinimą Klaipėdoje.

         Jūrinė bendruomenė karčiai juokauja, kad kiekvienai Jūros šventei Valstybės institucijos mums, kaip jūrininkams, dovanoja ypatingą dovaną – po nutarimą kaip ne tik mus jūrininkus, bet ir Lietuvą, kaip jūrinę valstybę, sunaikinti.  2016 metais tokia „dovana“  mūsų  profesinės šventės proga tapo paskelbtas bankrotas Lietuvos jūrų laivininkystei. Šiemet sulaukėme dar  šiurpesnės dovanos  –  naikinama ir pati jūrinė administracija. Atsakingai pareiškiame, kad be šios institucijos Lietuva negali būti vadinama jūrine valstybe,  kad ir  kaip pervadinsime  sunaikintą ir naujai pavadintą buvusią jūrinę instituciją. Tai jau Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, bankrotas.

           Norime informuoti Klaipėdos miesto valdžią, kad  prirašėme daugybę raštų  visoms įmanomoms aukščiausioms valstybinėms institucijoms, kurių valdininkai ne tik,  kad NESUPRANTA, BET NENORI SUPRASTI mūsų keliamų klausimų. Š.m. gegužės 29 d. šiuo, Saugios laivybos administracijos taip vadinamo optimizavimo, klausimu organizavome pasitarimus su susisiekimo viceministru  p. Bagdonu,  tačiau  rezultatas niekinis – SAUGIOS LAIVYBOS ADMINISTRACIJA NEREIKALINGA, ji bus prijungta prie naujai „kurpiamos“ transporto tarnybos Vilniuje.

             Todėl, neturėdamas jokių kitų galimybių būti IŠGIRSTIEMS IR SUPRASTIEMS, savo nesutikimą su vykdoma dabartine represine jūrinės bendruomenės atžvilgiu LR Vyriausybės politika jūrinių reikalų  klausimais, Klaipėdos  jūrinės  bendruomenės atstovų pasitarimas nutaria:

  • Mūsų profesinės šventės – ,,Jūros šventės“ – metu skelbti simbolinę protesto akciją: jūrininkų eisenos metu prie jūrinių organizacijų vėliavų pririšant juodą kaspiną, kaip gedulo ženklą, simbolizuojantį Jūrinės bendruomenės ir Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, sunaikinimą. Taip pat jūrinių organizacijų eisenos priešakyje iškelti plakatą su užrašu lietuvių ir anglų kalbomis „SOS LIETUVAI – JŪRINEI VALSTYBEI!“.

Prašome Klaipėdos miesto merą, tiesiogiai išrinktą klaipėdiečių, Vytautą Grubliauską ir Klaipėdos savivaldybės tarybos narius palaikyti miesto jūrinę bendruomenę, kovojant dėl Klaipėdos gausios jūrinės bendruomenės, kaip nedalomos uostamiesčio visumos, interesų ir prisijungti prie protesto akcijos.

Pasitarimo įgalioti kreiptis į savivaldybės tarybą:

Asociacijos ,,Jūros veteranai” pirmininkas Vytautas Petrulis 

Jūrų kapitonų asociacijos  narys Ričardas Lučka

 

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *