Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Irena Šiaulienė išrinkta LR Seimo pirmininko pavaduotoja

Irena Šiaulienė išrinkta LR Seimo pirmininko pavaduotoja

Šiandien Seimo Pirmininko pavaduotoja išrinkta Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė klaipėdietė Irena Šiaulienė. Slaptame balsavime už ją balsavo 73 Seimo nariai.

„Šiuo metu esame atsakingi už Lietuvą, jos tolimesnę raidą, žmonių ateitį, ir, suvokdami tai, turime galvoti apie kiekvieną savo žingsnį, jo tikslingumą. Esu įsitikinusi, kad sėkmingas valstybės kūrimas ir jos raida yra ne vienos kurios nors partijos reikalas, o tai yra didžiausia atsakomybė ir mūsų visų bendras darbas. Niekas taip nesuartina žmonių, kaip šis bendras darbas, o ypač turint galvoje tikslą, kuris yra mūsų himno žodžiuose „Vardan tos Lietuvos“, – pabrėžia Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė.

Kalbėdama apie šios kadencijos Seimo daugumos darbus, ji teigė: „esame parengę darnios, atsakingos, saugios ir sveikos visuomenės kūrimo koalicinę programą, patvirtinome Vyriausybės programą, yra parengtos šios programos įgyvendinimo priemonės, esame patvirtinę šios Seimo sesijos darbų programą. Visų šių uždavinių įgyvendinimui būtinas dar glaudesnis bendradarbiavimas tarp frakcijų, konsultacijos tarp opozicijos ir pozicijos, ryšiai su savivalda, kaimo bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, kad svarbiausi valstybės įstatymai ar ir pati įstatymo idėja, kuri gali turėti didelės reikšmės, būtų išsamiai aptariami, svarstomi, rengiamos diskusijos, susitikimai, dalyvaujant visuomenės atstovams, mokslininkams, ekspertams“.

„Demokratija ir demokratinis valdymas nėra komfortas. Ji brangiai kainuoja esantiems valdžioje, bet nieko geresnio už demokratinį valstybės valdymą žmonės nesugalvojo. Man demokratija – toks pats kilnus tikslas, kaip ir nepriklausomybė. O politiko ir demokratijos priešas yra nekantrumas, todėl stengiuosi nesikarščiuoti, neprarasti padorumo, surasti kompromisą. Manau, nors tai nelengva, bet tai įmanoma“, – akcentavo I. Šiaulienė.

„Save apibūdinčiau kaip komandos žmogų, visada esu linkusi į kompromisą, santarvę ir susitarimą. Politiko veiklos rezultatas visuomet kolektyvinis, visada turi įtakos komandos sėkmė ir nesėkmė. Manau, kad politikoje, kaip ir gyvenime, nekenkia diplomatiškumas, nėra protinga aštrinti situaciją, akcentuoti nemalonius momentus, matyti tik save – visada reikia jausti kolektyvą, atmosferą, sverti žodį“, – prieš balsavimą tvirtino I. Šiaulienė.

I. Šiaulienė Seime dirba kai septintą kadenciją. „Praėjusią kadenciją Seime mes įsteigėme parlamentinį klubą „Šeši plius“, tai yra parlamentarų, kurie Seime jau šešios kadencijos ir daugiau. Šiam klubui priklausome viso labo tik keturi:  G. Kirkilas, A. Salamakinas, A. Kubilius ir aš“.

Socialdemokratų politikė dirbo įvairiuose Seimo komitetuose, komisijose, tarp jų – ir Konstitucijos, turi sukaupusi patirties socialiniais, švietimo, mokslo, kultūros, informacinės visuomenės klausimuose. 2004 – 2006 metais vadovavo Seimo informacinės visuomenės komitetui. Šiou metu I. Šiaulienė yra Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė.

„Ilgiausiai teko dirbti frakcijose seniūne, ja buvau renkama penkis kartus. Nuo 2003 metų su pertraukomis esu vadovavusi įvairaus dydžio frakcijoms, teko dirbti įvairiausiose koalicijose, būti frakcijos seniūne, esant mažumos Vyriausybei, būti pozicijoje ir opozicijoje, tad parlamentinės patirties turiu daug“, – teigia I. Šiaulienė.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *