Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

I.Šiaulienės darbo diena prasideda ir iš vakaro…

I.Šiaulienės darbo diena prasideda ir iš vakaro…

Diena su LSDP frakcijos Seime seniūne Irena Šiauliene 

Seimo narės Irenos Šiaulienės diena neretai prasideda dar iš vakaro – tai priklauso nuo laukiančios dienos darbotvarkės.

Seniūnė įprastai keliasi ne vėliau kaip 6.30 val. Dienos pradžios budinantis ritualas – dušas po vėsiu vandeniu. Puodelis šilto vandens iš pat ryto  – taip pat svarbus. Frakcijos seniūnė nuo studijų metų įprato nepusryčiauti. Jos įsitikinimu, pusryčius reikia užsidirbti, negalima sėsti prie stalo dar nieko naudingo nenuveikus. O ir persivalgyti nemėgsta. Tad I. Šiaulienės vėlyvi pusryčiai būna tik apie 11 valandą.

Į darbą seniūnė paprastai atvyksta apie 7.15–7.30 val. Tik įžengusi į kabinetą, parlamentarė atveria langą ir įsijungia radiją. Grynas oras ir žinios Seimo narę lydi visą darbo dieną.

Antradieniais ir ketvirtadieniais, kai vyksta Seimo plenariniai posėdžiai, diena būna labai intensyvi: 8 val. prasideda valdančiosios koalicijos seniūnų pasitarimas, 8.30 val. – seniūnų sueiga, 9 val. – LSDP frakcijos posėdis, nuo 10 val. –  plenarinis posėdis.

Rytiniams frakcijos posėdžiams I. Šiaulienė dažniausiai pasiruošia iš vakaro. Brangindama frakcijos narių laiką, ji stengiasi klausimus sudėlioti taip, kad per valandos trukmės frakcijos posėdį spėtų aptarti svarbiausius darbotvarkės klausimus. Jei klausimui apsvarstyti dar reikia diskusijų, seniūnė suburia frakcijos narius ir per pietų pertrauką.

Dažnai suderinta pozicija dėl pakitusios kitų frakcijų taktikos verčia ir plenarinių posėdžių metu skubiai priimti kitus sprendimus, greitai tai aptarti su frakcijos nariais, koalicijos partneriais. O kur dar įvairūs telefoniniai skambučiai ir interviu.

Frakcijų narių susitikimams su įvairių asociacijų, interesų grupių atstovais, išsamesniam aktualijų aptarimui paprastai skiriama trečiadienio popietė.

Po rytinio posėdžio papietavusi ir trumpam sugrįžusi į kabinetą, Seimo narė peržiūri korespondenciją, susiplanuoja laukiančius darbus.

Dalyvauti Seimo plenariniuose posėdžiuose nuo ryto iki pat vakaro I. Šiaulienė jaučia pareigą ir būtinybę. Ypač ketvirtadieniais, kai svarstoma opozicinė darbotvarkė. Tuomet kiekvienas balsas yra brangus.

Frakcijos vadovė stebi ir jaučia plenarinio posėdžio kontekstą. Sąmoningai pasirinkusi vietą salės  priešpaskutinėje eilėje, I. Šiaulienė gerai mato ir savus, ir kitų frakcijų narius, jaučia pulsą, bendrą atmosferą, įvertina, ar yra balsų persvara, ar jų trūksta. Vienokia ar kitokia situacija įpareigoja akimirksniu priimti konkretų sprendimą.

Siekdama užtikrinti sklandų frakcijos darbą, I. Šiaulienė posėdžiuose dalyvauja iki pabaigos. Paprastai plenariniai posėdžiai baigiasi 18–18.30 val. Grįžusi į kabinetą, frakcijos seniūnė peržiūri  korespondenciją, rytojaus darbotvarkę, susiplanuoja rytdienos darbus, apžvelgia, kokie susitikimai numatyti, kokios informacijos reikia. Seimo narė stengiasi, kad susitikimai būtų produktyvūs ir konstruktyvūs.

Baigusi darbą Seime, I. Šiaulienė grįžta į namus Seimo viešbutyje. Parlamentarė vakare sočios vakarienės negamina. Mėgsta kokybišką plikomą juodąją arbatą, pasigamina lengvą užkandį.

Po darbo Seimo narė žiūri žinias, informacines laidas, laisvesnį vakarą mielai pasižiūri gerą filmą. Pagrindinis parlamentarės atgaivos šaltinis – knyga, gera muzika. Savaitgaliais, jei neišvyksta į gimtąją Klaipėdą, skiria laiko buitiniams namų tvarkymo darbams, mėgta išbandyti ir kokį naują receptą. I.Šiaulienė nemano esanti pedantiška, tačiau tvarką mėgsta. Frakcijos seniūnė negali susikaupti rimtam darbui, jei aplink netvarka. Daiktai turi turėti savo vietą. Ji nemėgsta gaišti laiko ieškodama, kas kur padėta.

Darbe nemėgsta apsikrauti stalo dokumentais. Kartą per mėnesį Seimo narė daro generalinę dokumentų peržiūrą. Parlamentarė linkusi informaciją kaupti, nes žino, kad dar gali prireikti. Dokumentus grupuoja, kad prireikus, žinotų, kurioje vietoje ieškoti, kad nereikėtų gaišinti ir kitų.

Baigusi vakarinius namų ruošos darbus, I. Šiaulienė pasineria į geros knygos skaitinius. Jei knyga gera, ji gali skaityti ir ilgiau, o būna, ir iki paryčių.

Kornelija Petravičienė 

One Comment

  1. Kas ta Kornelija Petravičienė ir kodėl ji tiek daug žino apie I.Šiaulienę?

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *