Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

I.Šiaulienė – konferencijos „Nuo raidelių prie žodelių“ globėja

I.Šiaulienė – konferencijos „Nuo raidelių prie žodelių“ globėja

LR Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė šiandien, kaip konferencijos globėja, pradėjo Seime vykstančią respublikinę metodinę praktinę ikimokyklinio ugdymo įstaigų konferenciją „Nuo raidelių prie žodelių“, skirtą logopedams, socialiniams pedagogams, psichologams, kitiems pagalbos vaikui specialistams ir tėvams. Konferencija skirta skleisti informaciją apie sumaniosios edukacijos idėjas ir jos taikymo galimybes, ugdant vaikų domėjimąsi abėcėlės raidėmis, žodžiais, sakytine ir rašytine kalba, puoselėjant pasididžiavimą savosios tautos kultūra.

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrid Lindgren) Respublikinė konferencija „Nuo raidelių prie žodelių“ yra savalaikė ir atkreipia  į šiomis dienomis aktualius klausimus apie vaikų kalbos raidos svarbą. Šie metai paskelbti  kalbos metais. Kalba – žmogaus proto išraiška. Šiuo laikmečiu technologijos pakeičia gyvą žmonių bendravimą ir perkelia į virtualią erdvę.

Siekdami puoselėti Lietuvos kalbą ir kultūrą, turime kurti, ieškoti ir skatinti pozityvų bendradarbiavimą tarp žmonių. Nuo pat gimimo kūdikis, girdėdamas gyvą kalbą, lavina savo gebėjimą perimti žodžius, žmonių emocijas ir mokosi tai pasakyti žodžiu. Vėliau šeimos ir pedagogų pastangomis vaikai pažįsta raidžių, žodžių, knygų pasaulį. Skaitymas plečia vaiko žodyną, ramina, teikia saugumo jausmą. Palaipsniui gimsta ryšys tarp vaiko ir knygos. Vaikas, tyrinėdamas knygą, atranda ne tik pažįstamus, bet ir naujus reiškinius. Dauguma vaikų nuo dviejų metų amžiaus savo kalboje naudoja literatūrinius išsireiškimus: kartoja girdėtus žodžius, pasakų pradžią ar pabaigą, keičia kalbėjimo toną. Visi šie įgūdžiai įgyjami klausantis dažno knygų skaitymo. Knygos – puiki priemonė leidžianti tėvams ir vaikams pabūti drauge, bendrauti, kurti tvirtesnius tarpusavio ryšius. Skaitymas teikia žavėjimąsi knygos personažais, įvykiais.. Skaitymas šeimoje leidžia užsimegzti vaiko skaitymo įpročiams, o, turėdami mintyje, kad vaikai mokosi sekdami suaugusiųjų pavyzdžiu, galime tikėtis, jog vaikas ir pats taps skaitytoju.

“Ši konferencija ir joje prelegentų išsakytos įžvalgos padeda kiekvienam dalyviui susikurti savo žinojimą apie sumaniosios edukacijos būdus ir jų pritaikymą, dirbant su dabartinės kartos vaikais. Kalba yra vienas pagrindinių žmogaus prisitaikymo visuomenėje instrumentų. Turime ieškoti būdų, kaip užauginti šios kartos vaikus skaitančiais ir savimi pasitikinčiais visuomenės nariais. Tik bendromis pastangomis galėsime sudominti vaikus skaityti, pažinti užburiantį knygų pasaulį. Stendalis sakė: „Mokėti kalbėti – talentas“. Linkiu užauginti talentingą visuomenę”,- sakė I.Šiaulienė.

LSDP Klaipėda inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *