Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

I.Paliakas kartu su Lietuvos socialdemokratų atstovais stažavosi Vokietijoje

I.Paliakas kartu su Lietuvos socialdemokratų atstovais stažavosi Vokietijoje

Vokietijoje artėja Bundestago rinkimai, kurie gresia didžiausiu mūšiu tarp kairės ir dešinės. Dėl šios priežasties kolegos iš Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) pasikvietė stažuotei atstovus iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP).

Rinkimai įvyks rugsėjo 24 dieną ir SPD su Martinu Šulcu įnirtingai kovoja, kad pasivytų valdančiuosius krikščionis demokratus ir Angelą Merkel.

Kad ir kokios rinkimų tendencijos Vokietijoje, bet pasidomėti šios šalies bičiulių vykdoma rinkimų kampanija tikrai verta kiekvienam. O Berlyne, kaip įsitikino penki LSDP bičiuliai, tikrai yra ko pasimokyti.

Į Vokietiją liepos pabaigoje vyko LSDP centrinio biuro atrinkti kolegos: Rita Grigalienė iš Tauragės, Indrė Kižienė iš Ukmergės, Rugilė Kumžaitė iš Telšių, Imantas Paliakas iš Klaipėdos bei Jurgita Šukevičienė iš Alytaus miesto. Jie lankėsi Vokietijos sostinėje esančioje SDP būstinėje ir ten susipažino su dieną-naktį ūžiančiu SDP rinkimų štabu bei rinkimų kampanijos veiklos gairėmis.

Vokietijos socialdemokratų lyderio ir vėliavnešio M. Šulco mūsų bičiuliai nesutiko, nes jis tuo metu viešėjo Paryžiuje ir ranką spaudė naujai išrinktam Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui. Kita vertus, Berlyne visur jautėsi, kad Martinas ir jo neblėstanti charizma su įkvepiančiomis idėjomis tiesiog tvyro ore.

„Rinkėjui ateitis rūpi ne rytoj, o šiandien“, – sako kolegos iš Vokietijos, todėl jie savo rinkėjams sako, „nelaukime ateities, o darykime dabar“, nes „Vokietijoje gali būti daug geriau“ – skelbia vokiečių socialdemokratų rinkimų šūkiai.

SDP atstovai kalba ne tik apie ekonomiką, bet ypač daug dėmesio skiria švietimo, socialinei, sveikatos apsaugos politikai ir socialdemokratinei vizijai.

Žinoma, vienu svarbiausių klausimu išlieka pabėgėlių klausimas. Be to, vokiečių bičiuliai savo rinkiminėse kalbose kalba ir apie Europos Sąjungos ateitį bei naujus iššūkius.

Šiuo metu socialdemokratų rinkėjų skaičius Vokietijoje yra sumažėjęs, tad partijos žmonės daro viską, kad šis skaičius augtų. Pasak mūsų Berlyne viešėjusių bičiulių, siekiant šio tikslo negailima nei naujausių komunikacinių sprendimų, nei kūrybinių pastangų.

Dirbama su skirtingomis tikslinėmis potencialių rinkėjų grupėmis. Jaunimą socialdemokratų pusėn stengiasi pritraukti kairiųjų pažiūrų tinklaraštininkai ir socialinių tinklų ekspertai. Pasak Vokietijoje viešėjusių LSDP kolegų, rinkimų kampanijoje aktyvūs ir SDP simpatizuojantys menininkai, gyvenimo būdo ekspertai, įvairių profesijų ir sričių žinovai, profesinių sąjungų atstovai.

LSDP inf.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *