Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

I.Dubinskienė bando įsitvirtinti Lietuvoje

I.Dubinskienė bando įsitvirtinti Lietuvoje

Pristatome LSDP Klaipėdos skyriaus narę Ingą Dubinskienę. “Tris metus gyvenau ir dirbau Dubline. Dabar bandau kurti savo ateitį čia, Lietuvoje. Intensyviai ieškau darbo…”,- sako bičiulė.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?
-Esu Inga Dubinskienė, laimingiausia pasaulio mama – auginu nuostabią 2,5 metų dukrelę Aną. Tai nelengvas, labai atsakingas ir dosniai atlyginamas darbas – vaiko meile, šypsenom, džiaugsmu ir šiltais apkabinimais. Tai gi, dirbu 24 valandas per dieną, 7 darbo dienų savaitę ir niekaip nesuprantu, kodėl tai vadinama atostogomis, t.y. vaiko priežiūros atostogomis.
Mano gyvenimo geografija gan plati – Rostovas prie Dono, Permės miestas, tarp Uralo kalnų. Vidurinę mokyklą baigiau Kaune, kuris visada išliks mano vaikystės miestu. Pirmos studijos Šiauliuose – tapau edukologijos bakalaure. Pirmas darbas – universiteto bibliotekoje. Tačiau visada svajojau gyventi prie jūros, tad 2000 metus sutikau jau Klaipėdoje, naujų draugų būryje. Klaipėdos Universitete įgyjau antrą, verslo vadybos bakalauro, laipsnį. Turiu daug darbo patirties Lietuvoje ir užsienyje: administratorės ir direktoriaus pavaduotojos, skirtingos veiklos įmonėse. Tris metus gyvenau ir dirbau Dubline. Ten buvo iškilęs klausimas dėl mano dukrelės pilietybės – pasirinkau Lietuvą, nors airiškas socialinių garantijų ir apsaugos paketas buvo žymiai dosnesnis ir galėjo tęstis iki pat vaiko pilnametystės. Nuoširdžiai tikiuosi, kad niekada nepasigailėsiu dėl tokio sprendimo. Dabar bandome kurti savo ateitį čia, Lietuvoje. Intensyviai ieškau darbo…
Esu atvira pasiūlymams, naujovėms. Ar išbandyti save kitokioje veikloje? Ar tobulintis ir gilintis į jau žinomas darbo sritis? Dar nežinau. Iš kur papūs permainų vejas?…

DSC08709

I.Dubinskienė su mama ir dukra.

-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?
-Tokio žmogaus neturiu. Labai vertinu bendražmogiškas savybes. Pavyzdžiu visada mačiau savo mamą – koks sunkus bebūtų jos gyvenimas, ji neprarado sugebėjimo nuoširdžiai mylėti savo artimuosius, rūpintis jais, užjausti ir padėti. Visada galiu ja pasitikėti, pasidalinti mintimis ir išgyvenimais, gauti naudingų patarimų. Nepaisant nieko, ji išliko optimiste, pozityvaus mastymo ir aktyvaus gyvenimo būdo. Man ji – Asmenybė!

1-Kaip leidžiate laisvalaikį?
-Patinka pakeliauti po nematytas šalis, sutikti įdomių žmonių, pamatyti jų kultūrą, tradicijas. dar daug kur nebuvau, bet įspūdinga pasirodė mitologinė Kreta. Apkeliavau vulkanines ir romantiškas Kanarų salas. Lietuvoje šiltomis vasaros dienomis mėgstu dviračiu nuvažiuoti į Smiltynę. Neišsižadu sporto (esu step aerobikos fanė, deja, šio metu tik teoriškai, nes negaliu tuo užsiimti), su malonumu paplaukioju baseine.

-Ko norėtumėt išmokti?
Tikrai dar nemažai ko norėčiau išmokti – tik trūksta laiko, nėra galimybių arba nepakanka esamos vidinės motyvacijos. O gal…

-Ko labiausiai bijot?
-Ypatingų baimių ar fobijų neturiu. Skaudžiausia kas gali nutikti žmogaus gyvenime – artimųjų ligos, netektis. Man sveikata yra labai svarbu. Nežinau kaip susitaikyčiau, jei kada nesugebėčiau valdyti savo gyvenimo, savo kūno ir savo minčių (bent jau tam tikruose ribose). Tad būkime sveiki ir gyvenkime džiaugdamiesi!

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?
-Be jokios abejonės, tai mano didžiausia gyvenimo meilė – mano dukrelės atėjimas į šį pasaulį.DSC04223

-Jūsų didžiausia svajonė.
-Turiu ir realių, ir utopinių svajonių. Tos utopinės (kurios niekada neišsipildys) – susijusios su praeities apgalvojimais, pamąstymais. Ką ir kaip dabar daryčiau kitaip, ir kuriame gyvenimo taške būčiau atsidūrusi… Nežinia. Reali svajonė – nugyventi ilgą laimingą gyvenimą. Tik tos laimės sąvokos keičiasi laikui bėgant ir tebūnie tai pasilieka su manim, tai – asmeniška.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje?
-Nors ir esu partijos narė nuo 2008 metų, bet galiu save priskirti prie naujokų, nes manęs ilgokai nebuvo Lietuvoje.

DSC09470

“Kai aš maža buvau…”,- sako I.Dubinskienė.

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?
-Problemų buvo ir bus visada. Skirsis pačių problemų mąstas, požiūris į jas, sprendimo būdai ir metodai.
Nieko naujo nepasakysiu. Pirmiausia, ką galėčiau paminėti – tautos nuskurdinimas. Maži darbo užmokesčiai, minimalistinės pensijos ir neadekvačiai aukštos komunalinių paslaugų, kasdien kylančios maisto kainos. Kaip pasekmė – emigracijos mąstai. Aš kalbu apie tikruosius skaičius. Nereikia iliuzijų, daugiau realizmo.
Vaikų darželių trūkumas, neįgaliųjų žmonių adaptacija visuomenėję, nedarbo lygis, jaunimo užimtumo problema. Visa tai kasdienybė.
Labai liūdina žmonių tarpusavio bendravimas. Ypač tai pastebima grįžus iš kitur.
Nuspalvinkime pilkas dieneles savo šypsenom, padovanokime gerą, malonų žodelį nepažystamam, pavaišinkime kaimyną puodeliu šiltos arbatos. Tiek ne daug reikia gerai nuotaikai sukurti. Pažinkim ir supraskim vienas kitą – taip lengviau bus sprendžiamos problemos.

-Kokių turite pasiūlymų?
-Žiūrėti viena kryptim, ieškoti kompromisų. Pagarbos, palaikymo. Būti viena stipria didžiule bendraminčių komanda – visi už viena ir vienas už visus. Linkiu pergalių visokeriopų! Kad jos nebūtų kaip tikslas, o priemonė – padaryti Lietuvos piliečių gyvenimą geresniu, gražesnių ir laimingesniu.

LSDP Klaipėda info

I.Dubinskienės asmeninio albumo nuotr.

One Comment

  1. Šaunu, protinga, veikli moteris, pilietiška. Sėkmės

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *