Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Gyventojo pasiūlymas: įkurti konkurencingą Savivaldybės įmonę, kuri administruotų daugiabučius namus

Gyventojo pasiūlymas: įkurti konkurencingą Savivaldybės įmonę, kuri administruotų daugiabučius namus

Sulaukėme klaipėdiečio laiško, kurį mielai publikuojame bei laukiame Jūsų atsiliepimų/pasiūlymų.

“Tikiuosi suteiksite man galimybę išsakyti savo nuomonę apie daugiabučių namų valdymą ir priežiūrą Klaipėdoje ir į šią diskusija įsitrauks ir daugiau klaipėdiečių, nes Klaipėdos dienraščiai blokuoja ir nesuteikia galimybės pareikšti nuomonės šiuo klausimu. Iki pat šios dienos į šį straipsnį neatsiliepė nei vienas klaipėdietis ir nepareiškė jokios pozicijos.

KĄ  RINKTIS?
2017 m.vasario 04 d. dienraštyje “Klaipėda” buvo išspausdintas M.Skiriutės straipsnis “Gyventojus kviečia išsakyti nuomonę”. Jame Klaipėdos mero pavaduotojas A.Šulcas kviečia gyventojus išsakyti savo poziciją, kas turėtų prižiūrėti daugiabučius namus, kadangi savivaldybės paskirtų administratorių kadencija baigiasi gruodį. Taigi, mano nuomone, buvo padaryta didžiulė klaida privatizuoti daugiabučių namų priežiūrą, atiduodant juos valdyti privatiems asmenims. Buvo sakoma, kad privatininkas daugiabučius prižiūrės daug geriau ir bus geriau ir patiems gyventojams. Deja, deja ..Realybėje – viskas atvirkščiai. Šiandieninė  daugiabučių valdymo ir priežiūros situacija klampoja “dvokiančiame” purve. Daugiabučių administravimas – tikra aukso gysla tik patiems administratoriams (ne veltui keliami skandalai, visais įmanomais būdais priešinamasi bendrijų steigimui). Administratoriams rūpi tik kuo daugiau gauti pelno, jie netarnauja naudos gavėjo interesams, savo funkcijas ir pareigas atlieka gana nesąžiningai.
Dalis gyventojų dar iki šios dienos mano, kad administratoriai ir yra daugiabučių namų savininkai, nes spaudoje visiškai šiuo klausimu nėra viešumo, ne diskutuojama.Dauguma butų savininkų tenkinasi tik mokesčių už suteiktas paslaugas sumokėjimu. “Prabunda” tik tada, kai gautose sąskaitose pamato jau žmogaus protui nesuvokiamas sumas už atliktus (o kartais ir neatliktus ) darbus. Nesidomi ir nesirūpina kokiems tikslams yra panaudojami mokesčiai už eksploataciją. O jei nori gauti kokios nors atliktų darbų akto kopijos, reikia nueiti kančių kelius, nes viskas slepiama, laikoma po devyniais užraktais. Gyventojai visiškai nežino kokios yra administratorių funkcijos, teisės ir pareigos. Administratoriai visiškai nesilaiko LR Vyriausybės priimtų nuostatų ir kitų teisės aktų daugiabučių administravimo klausimu, jie jaučiasi gana saugūs, nes gyventojai mažai aktyvūs, o tie kas turi juos kontroliuoti, t.y. savivaldybės institucija,tai atlieka labai pasyviai ir nenoriai. Kyla klausimas – KODĖL?.. Valdžia pastoviai siūlo netinkantį administratorių keisti kitu arba steigti bendriją. O tas kitas administratorius – lygiai toks pat savanaudis. Jie visi dirba pagal vienodai jų pačių sukurtą sistemą. Ne išeitis ir bendrijos.Jose taip pat daugybė problemų, didžiulių konfliktų su gyventojais. Gerai jei pavyksta bendrijos pirmininku išsirinkti padorų ir sąžiningą žmogų, o jei ne..
MANO PASIŪLYMAS: Miesto savivaldybė privalėtų įkurti konkurencingą Savivaldybės įmonę, kuri administruotų daugiabučius namus. Tokiu būdu būtų sukurtos naujos darbo vietos, sumažėtų bedarbystė ir atliktų darbų kainos nešokiruotų gyventojų. Būtų sukurta visa infrastruktūra reikalinga namų priežiūrai ir jų remontui. Pajamas gautų miesto biudžetas, o ne privatininkai – lupikautojai administratoriai. KOKIA JŪSŲ KLAIPĖDIEČIAI NUOMONĖ ŠIUO KLAUSIMU?”

Ponas Bajoras

Klaipėda

Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės Lilijos Petraitienės komentaras: 

Visiškai pritariu skaitytojo nuomonei, kad leisti “privatizuoti” daugiabučių namų administravimo paslaugą – didžiulė klaida. Mano giliu įsitikinimu, viešosios paslaugos negali būti atiduodamos privatininkams. Privačios bendrovės ar asmenys visada sieks pelno, o gyventojams tai nepalanku. Deja, nemanau, kad Klaipėdos m. savivaldybė sutiktų įkurti Savivaldybės įmonę, administruojančią daugiabučius namus.

Beje, Klaipėdos m. savivaldybė nenoriai skatina daugiabučių namų bendrijų kūrimąsi, nes tai konkurentai daugiabučių namų administratoriams. Juk tarp Klaipėdos m. savivaldybės valdančiosios daugumos yra ir daugiabučių namų administravimo bendrovių vadovų ar darbuotojų.

Šių metų kovo 7 d. su paklausimu kreipiausi į Klaipėdos m. savivaldybės Antikorupcijos komisiją prašydama išsiaiškinti kodėl Klaipėdos m. savivaldybės administracija neskelbia pretenduojančiųjų teikti daugiabučių administravimo paslaugas Savivaldybės teritorijoje atrankos. LR Vyriausybė suteikia teisę gyventojams rinktis (keisti) daugiabučių namų administratorių. Šalies Savivaldybės dar sausio mėnesį paskelbė informaciją apie daugiabučių namų administravimo paslaugų skyrimo procedūrą ir dokumentų teikimą, o Klaipėdoje kovo mėnesio pradžioje informacija dar nebuvo paviešinta. Mano manymu, tai akivaizdi korupcijos apraiška. 

Galiu pritarti klaipėdiečio nuomonei, kad daugiabučių namų administratoriai dirba ne gyventojų labui: sunku net jiems prisiskambinti, o pasiekti vadovus – misija neįmanoma… Už daugiabučių namų gyventojų pinigus net samdomi žurnalistai ir leidžiami niekam nereikalingi bendros informacijos laikraščiai, rengiamos šventės bendruomenėms ar vaikams. Pasiteiravus ar galiu kaip gyventoja tam prieštarauti, išgirdau atsakymą, jog kur daugiabučių namų administratorius išleidžia pinigus – ne mano reikalas… Akcentavus, kad daugiabučio namo administratorius gyvena vien iš gyventojų sumokamų lėšų bei neaugina pvz. bulvių ir negauna kitokių pajamų, atsakymo aplamai nebesulaukiau…

LSDP Klaipėda inf.

 

6 komentarai

 1. UAB’o akcijų priklausomybė privačiam kapitalui ar savivaldybei jokios reikšmės neturės. Reikia nuolat “tarkuoti” administratorius, ir jei neatsižvelgiama, steigti bendrijas ir imti vadžias į savo rankas.

 2. Dar labiau gyventojams būtų naudinga pirmininkas – visuomenininkas, plaki, plaki jį, o jis dirba
  ir dar nori dirbti, mini mini jo namų slenkstį kada tik nori ir t.t. o visi kiti, kurie dirbs ar bendrija, ar
  administratorius tai bus vadinamas vagimi, nors kokių idėjų bepateiktų, neįtiks, atsiras tokios
  kaip Girskienė ir su savo klika viską apšmeišti sugebės.

 3. Nepritariu ir as.Reikia kurti namu bendrijas,ten bus savas pirmininkas,pazistamas,na ir visi kiti reikalingi zmones. Musu namas renovuojamas,tiksliau jau baige.Reikalingas koridoriu remontas,tai kordinatorius is namu valdos, surado UAB,kuris remontuos uz maziasia kaina t.y 2700 su trupuciu,viena laiptine..As internete suradau,kad viena laiptine galima suremontuoti uz 1600 viena laiptine.Perdaviau kordinatoriui,bet neko naudos.Butu bendrija,tai visai kitaip.

 4. Tas gyventojas tegu paskaito straipsnį, “Kas lobsta iš mokesčių?”, kuris yra šiandieniam Klaipėdos laikraštyje arba http://www.kl.lt.
  Kiek kainuoja “popieriukų” nešiojimas.

 5. Tikrai nereikalinga tokia įmonė, geriau naikinti namų valdas ir kurti namų bendrijas. Nauda didesnė ir iškaidos gyventojams mažesnės. Tokia įmonė gyventojų kišenių tuštinimas, o nauda nulinė.

 6. Kurkit bendrijas. Nieko nėra efektyviau kaip bendrijos: pirmininkas ir samdomi darbuotojai iš to paties namo. Juos kontroliuoti nepalyginamai lengviau. O savivaldybės įmonė nieko nepadės: krūva biurokratų didelėmis algomis ir be jokios atsakomybės. Koks skirtumas, ar privatizuotas UAB administruoja ar “beveidė” savivaldybės įmonė. Rezultatas vienas: pinigai į savų “bičiukų” kišenes ir tiek :)

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *