Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Gintauto Palucko laiškas bičiuliams

Gintauto Palucko laiškas bičiuliams

Antras partijos pirmininko rinkimų turas artėja į pabaigą.

Nuo pirmojo, kai buvau išvykęs į JAV, jis skiriasi pirmiausia tuo, kad tiesiogiai girdžiu ir matau visą tą intrigų ir pramanų (o kartais ir tiesmuko melo) upę, paplūdusią it pavasario polaidis.

Suprantu – rinkimai. Tačiau taip pat manau, kad lazda yra šiek tiek perlenkta ir po rinkimų kai kuriems oponuojantiems bičiuliams bus gėda.

O šiandien norėčiau atsakyti į klausimus, kuriuos dažniausiai girdėjau besilankydamas skyriuose ir pokalbiuose su partiečiais.

10 DUK (dažniausiai užduodami klausimai):

  1. Kodėl reikia pakeisti 3/4 pirmojo partijos “ešelono”?

Partijos veiklos metodus, organizacijos kultūrą, vertybių svarbą politinėse programose diktuoja ne statutai, o “pirmieji” žmonės vadovaudamiesi savo supratimu, įpročiais ir pažiūromis. Keisis žmonės, keisis ir partija. Beje, pasikeitimų reikalauja ne tik partiečiai, bet ir visuomenė – atvirai kritikuodama dešimtmečius nekintančius mūsų vadovybės ir rinkimų sąrašus.

  1. Sakot, kad vyrų ir moterų jūsų komandoje bus po lygiai. Ar tikrai tai padarysite?

Taip, planuoju siūlyti dvylika pavaduotojų – 6 vyrus, 6 moteris. Ar tikrai tai darysiu? Vilniaus skyriuje jau padariau, padarysiu ir partijoje.

  1. Ar jūsų teistumas neužkirs jums kelio užimti aukštas pareigas partijos sėkmės atveju rinkimuose?

Ne, neužkirs. Teisiškai mano teistumas yra seniai išnykęs. Tačiau moralinę naštą ir biografijos dėmę aš nešiosiu visą likusį gyvenimą. Šį savo trūkumą nuolat turiu kompensuoti intensyvesniu darbu, įžvalgumu ir politine nuovoka.

  1. Ar frakcija Seime nesabotuos jūsų darbo, jei išrinksim partijos pirmininku?

Ne, nesabotuos. Sąmoningas sabotažas tiesiog lems dar mažesnius politinės veiklos rezultatus ir partijos populiarumą visuomenėje, o tai reiškia dar mažesnius šansus frakcijos nariams būti išrinktiems kito politinio rinkimų ciklo metu. Esu tikras, jog visi mūsų bičiuliai tai supranta.

  1. Ką darysite su koalicija Seime?

Ne kartą sakiau, kad ši koalicija politiškai mums, kaip politinei organizacijai, yra nepalanki. Esame maža frakcija, griežiame “antru smuiku” ir darome tai prastai, nes nesame prie to pratę. Tačiau šaliai reikalinga kairioji politika ir vienintelis būdas nors kiek to kairumo “išgauti” yra koalicija su valstiečiais žaliaisiais.  Kartu su frakcija nustatysim aiškius socialdemokratų politinius prioritetus šios Vyriausybės programoje ir pamėginsime normalizuoti darbinius santykius koalicijoje. Jei to nepavyks padaryti, koalicijos likimą spręs partijos Taryba ir skyriai.

  1. Jus viešai palaikė G.Landsbergis. Ar tai reiškia, kad eisime į koaliciją su konservatoriais ar liberalais?

Nei su konservatoriais, nei su liberalais į jokias koalicijas neisim. To neįsivaizduoju. O ką turėjo galvoje pats Gabrielius sakydamas, jog būčiau tikrai neblogas socialdemokratų pirmininkas, reikėtų paklausti jo paties. Aš to paprasčiausiai nežinau.

  1. Jūsų konkurentas aiškina, kad esate nepatyręs politikas ir pradžiai turėtumėt įgyti vadovavimo patirties. Ką manot apie tai?

Kai mano konkurentas dar tik trynė universiteto suolą, aš jau vadovavau Vilniaus savivaldybės administracijai ir buvau atsakingas už kelias dešimtis savivaldybės įmonių, dvidešimt vieną seniūniją, kelis šimtus švietimo, socialinių bei sveikatos įstaigų bei daugiau kaip tūkstantį administracijos darbuotojų. Todėl, ne, patirties man netrūksta. Politinės patirties? Manau, taip pat netrūksta. Dirbau visos partijos atsakinguoju sekretoriumi, o konkurencinės kovos Vilniuje su to meto nacionaliniais politikos lyderiais – Paksu, Uspaskichu, Zuoku taip pat labai gerai užgrūdino.

  1. Kokiu būdu suksite partiją į “kairę” ir grąžinsite socialdemokratiją į politinę partijos veiklą?

Partijos uždarumas lėmė, jog mes nebeturime nei draugų, nei patarėjų. Paprastai tariant, praradome orientyrus – ką atstovaujame ir kaip tai reikia daryti. Viena pirmųjų mano užduočių – atkurti ryšius su tradiciniais mūsų partneriais (profesinėmis sąjungomis, švietimo, sveikatos ir kultūros darbuotojų organizacijomis) ir užmegzti santykius su kairiaisiais intelektualais. Įgyvendinus šias užduotis vėl jausime “žemę” po kojomis ir baigsime idėjų badą partijoje.

  1. Ar jaučiatės esąs pranašesnis už savo konkurentą?

Nėra svarbu, ką aš jaučiu. Partijos nariai spręs, kuris yra pranašesnis. Kandidatu mane iškėlė daugiausia partijos skyrių. Pirmame ture, nepaisant trijų savaičių išvykos JAV, sulaukiau didžiausios partiečių paramos. Žmonės nori esminių pasikeitimų, o aš esu pasiruošęs juos įgyvendinti. Tai ir lemia žmonių palaikymą.

  1. Kokius įsipareigojimus agitacijos ir vizitų skyriuose metu esate prisiėmęs?

Visas mano kalbėjimas yra tam tikras įsipareigojimas, nes vengiu pokiliminių susitarimų ar intrigų ir kalbu atvirai. Esu prižadėjęs (ir to laikysiuosi) suteikti skyriams patiems teisę kelti kandidatus Seimo vienmandatėse (t.y. jokių “parašiutų” iš centro). Vyrų ir moterų partijos pirmininko pavaduotojų bus po lygiai. Siekiant užmegzti tarpusavio priklausomybės ir atskaitomybės ryšį visi pavaduotojai turės gauti skyrių/regionų palaikymą (delegavimo raštus). Tačiau turbūt svarbiausias mano įsipareigojimas partiečiams – laikytis socialdemokratinių principų ir įgyvendinti kairiąją politiką Lietuvoje.

Gintautas Paluckas

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *