Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Geresnio gyvenimo link su J.Brazausku

Geresnio gyvenimo link su J.Brazausku
“Nuo mažų dienų Algirdas Mykolas Brazauskas man  buvo didis autoritetas, tad natūraliai tapau socialdemokratu”, – apie garsiojo bedrapavardžio įtaką pasakoja LSDP Klaipėdos skyriaus narys Julijus Brazauskas.
 
J. Brazauskas partijos narys nuo praėjusių metų rugsėjo. Išsilavinimas: psichologijos bakalauras, edukologijos magistras. Dirba dėstytoju. Jam 29 metai.

-Kokie Jūsų laisvalaikio pomėgiai?

-Kažkokių ypatingų pomėgių kaip ir nėra. Stengiuosi spėti pabūti su šeima, pasirūpinti artimaisiais. Patinka ramūs pasivaikščiojimai, laikas pajūryje, geri filmai, rami muzika ir bent kartais pradingti “iš miesto”.

-Ar turite žmogų, kuris yra Jūsų autoritetas? Jei turite, gal galite paminėti kas jis ir kuo Jus žavi?

-Konkretaus ir vieno žmogaus, kaip ir nėra. Kažkada dar vaikystėje, dėl savo viešai matomo “psichologinio” stoto buvo Algirdas Mykolas Brazauskas. Deja, ši garsi asmenybė jau išėjo Anapilin.

34249_1465519031979_1494081_n

Su žmona Ingrida

Patinka Anthony Hopkins. Tai spalvinga persona, gebanti adaptuotis pačiuose įvairiausiuose vaidmenyse, tiesiog kvepianti universalumu. Artimųjų rato autoritetas daugiau apima asmeninę erdvę, taigi, tegul joje ir lieka.

-Jūsų nuomone, koks dalykas, įvykis yra svarbiausi ir esminiai, kurie įvyko Jūsų gyvenime? Gal teko patirti ekstremalių nuotykių?

-Na, iš „ekstremalių įvykių“ galiu įvardyti tik kojos lūžimą, po kurio, jau baigę mokyklą klasiokai dažnai lankė mane namie. Tai parodė, jog jie yra tikri draugai, ir leido sustiprinti tuomet labai svarbius ryšius.

Iš suaugusiojo gyvenimo galiu įvardyti dukrų gimimus. Abu labai pakeitė gyvenimą, kažką pertvarkydami ir pačiame manyje.

-Jums labiausiai patikusi knyga, mėgstamiausia muzika.

-Muzika labai plati ir priklausanti nuo nuotaikos, ir norimos pasiekti būsenos. Tačiau dabar, dažniau ieškodamas tylos minutės, klausau Piano Guys, ar lengvos klasikos, Dmitrij Hvorostovskij atliekamų kūrinių, džiazo.

Grožinės literatūros pasaulį jau seniai esu apleidęs, nes daugiau malonumo teikia gauti gerą, aiškią knygą, prisidedančią prie profesinio tobulėjimo.brazauskas

-Kokia Jūsų didžiausia gyvenimo svajonė?

-Na,  kad jos atskleisti visuomenei negaliu…

Šeima ar visuomeninė veikla. Kas svarbiau? Kaip pavyksta tai derinti? Ar šeimos nariai neprieštarauja, jog daug laiko skiriate visuomeninei veiklai?

-Nežinau, kas svarbiau. Laiko rasti reikia abiems komponentams. Juk visuomeninė veikla leidžia priimti ir įgyvendinti “besisocializuojančios” asmenybės iššūkius, o juk tėtis ir vyras turi būti toks, kas namie būtų galima jį gerbti ir gal net didžiuotis. Tačiau be šeimos sudėtingu tampa ir asmenybės būvis. Juk šeima yra vienas pagrindinių energijos veiklai šaltinių.

Dėl prieštaravimų… Žmona pati yra aktyvi asmenybė, o dukros gal dar mažos bei ilgesį išreiškia ne priekaištais, o didele šiluma.

 -Žinau, jog esate psichologijos dėstytojas. Įdomi jūsų, kaip profesionalo nuomone. Kaip vertinate šalies Seimo narius? Gal esama tokių, kuriems praverstų psichologo ar rimtesnio specialisto pagalba?

-Na, kaip kadaise buvo pasakyta:  nėra sveikų – yra tik tie, kuriems neiškeltos diagnozės. Juokauju…

Jei rimtai, kai kurie asmenys atrodo, lyg nežinantys ko atėjo į Seimą. Keistai atrodo neadekvatūs poelgiai, sprendimai, noras rodyti iniciatyvas sferose, kuriose stinga žinių ir kompetencijų bei nuolatinė prieštara savo paties viešai išsakomoms mintis. Jei leisite, konkrečių pavardžių neįvardysiu.

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?

-Nes nuo mažų dienų A.M.Brazauskas man  buvo didis autoritetas. Tai leido natūraliai priimti esmines partijos vertybes.

DIA_2206

J.Brazauskui teikiamas LSDP nario pažymėjimas.

-Kokia veikla užsiimate partijoje?

-Esu Įvaizdžio komiteto  ir Analitikų grupės narys. Na, kartais dar stengiuosi būti tiesiog geru partiečiu.

-Ko siekiate visuomeninėje – partinėje veikloje?

-Pirmiausia realizuoti save kaip žmogų, komunikuoti su bendraminčiais ir skirti laiko, tam, kad tiek man, tiek visuomenei gyventi būtų geriau.

-Ar dalyvavimas visuomeninėje-partinėje veikloje pateisina Jūsų lūkesčius?

-Iš esmės taip, esu patenkintas tuo, kas vyksta. Tačiau žinoma, norisi nuveikti daugiau. Norisi matyti gimtąjį miestą vieningą, stiprų ir ekonomiškai pajėgų. Norisi padėti miesto bendruomenei eiti „šypsenomis švytinčių veidų kryptimi“.

LSDP Klaipėda inf.
 
Dianos Čeginskienės ir Julijaus Brazausko nuotr.

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *