Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Dėkingi gidei Audrai už kelionę po Basakojų taką bei Joniškėlį

Dėkingi gidei Audrai už kelionę po Basakojų taką bei Joniškėlį

LSDP Klaipėdos m. skyriaus socialdemokratai nuoširdžiai dėkingi bičiulei, gidei Audrai Užemeckienė už smagias keliones po Lietuvą ir kaimynines šalis, neįkainuojamas istorines žinias, netikėčiausius pojūčius ir neišdildomus prisiminimus.

Šeštadienį kartu Audra pamatėme Basakojų taką (Latvija) bei ragavome vynuoges Joniškėlyje. Su didžiausiu atidumu klausėme nepakartojamo gido Viktoro Stanislovaičio pasakojamų istorijų apie Joniškėlio krašto istoriją, žymius žmones, o labiausiai visus sudomino pasakojimas apie naktinį pasivaikščiojimą po vietos parką, kuriame neva galima išvysti vaiduoklių.

Pabuvojome Kemerų nacionaliniame parke (Latvija),  Basakojų take, kur privalomai būtina atpalaiduoti kojas nuo avalynės (su batais lankytojai neįleidžiami), pajusti pėdų masažą.

Pėdos – žmogaus kūno pamatas, jose daugybė aktyvių taškų. Basomis kojomis keliavome per smėlį, grūdus, kankorėžius, akmenis, vandenį, …..

Tai nuotaikingas pasivaikščiojimas, teigiamai veikiantis sveikatai ir emocinei būsenai. Greta įvairių paviršių taip pat yra ir švelnus miško paklotas.

Kelionė tęsėsi į Joniškėlio miestelį, kuris minimas nuo 1606 m. kaip sena Karpių giminės valda. Pamatėme Joniškėlio dvarą ir parką. Joniškelio dvaro sodybą sudaro senieji ir naujieji rūmai bei įvairios paskirties statiniai: oficina, du kumetynai, vandens malūnas, kalvė, svirnas ir kt. Klasicistiniai rūmai, unikalus parkas (patenkantis į dešimtuką unikaliausių Lietuvos parkų) ir gausybė legendų.

Aplankėme lietuvišką vynuogyną su didžiausia vynuogių įvairove šalyje. Susipažinome su daugiau nei 20 rūšių naminių lietuviškų vynų, paragavome egzotiškų vynuogių, degustavome vyną. Joniškėlietis, vyno kultūros puoselėtojas, Algirdas Lungis, trisdešimt metų augina vynuoges ir daro lietuvišką vyną. Unikali patirtis ir tarptautinis pripažinimas pakeitė mūsų supratimą apie lietuvišką vyndarystę. Ragavome burokėlių, pienių ir kitokių vynų.

LSDP inf.

Dianos Jagelaitės-Čeginskienės nuotraukų galerija:

 

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *