Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

Dar vienas kirtis regionams: mokslo centrai rajonuose nesteigiami?

Dar vienas kirtis regionams: mokslo centrai rajonuose nesteigiami?

Socialdemokratų frakcijos nariai Raminta Popovienė ir Valentinas  Bukauskas kreipiasi į Seimo švietimo ir mokslo komitetą keldami klausimą dėl Mokslo (STEAM) centrų steigimo rajonuose.

STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos, kūrybiškumo ugdymo – centrai turėjo atsirasti praėjusios – socialdemokratų vadovaujamos – vyriausybės sprendimu dešimtyje Lietuvos miestų.

Mokslo centrų kūrimą planuota finansuoti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis ir skirti 5,8 mln. eurų steigimui Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus miestuose. Su kai kuriomis savivaldybėmis jau buvo sudarytos sutartys dėl centrų steigimo.

STEAM centrai dešimtyje rajonų centrų turėjo atsirasti jau 2018 metais. „Deja, praėjo beveik metai – iš Švietimo ir mokslo ministerijos pareigūnų viešų kalbų – tik patvirtinimai apie mokslo centrų steigimą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Kitos savivaldybės apie centrų steigimą netgi neinformuojamos,“ – sako Seimo narys V. Bukauskas.

STEAM centrus buvo nuspręsta steigti dešimtyje regionų, atliepiant į kiekvieno regiono specifiką, kad Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių,  Utenos, Vilniaus miestuose atsirastų interaktyvūs mokslo centrai, kuriuose vaikai galėtų iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti laboratorijose ir kurti.

„Valstiečių-žaliųjų pažadai dėl regionų atotrūkio mažinimo vis labiau tampa miražu, nes realūs šios partijos atstovų sprendimai akivaizdžiai regionų atotrūkį tik didina. Taip nutiko su Miškų reforma, kai dėl centralizacijos naikinamos darbo vietos rajonuose.  Dabar – vėlgi  stabdomas jau pradėtas procesas – mokslo centrų steigimas rajonų centruose, skirtas gabiam, kūrybingam jaunimui ugdyti, taip pat ir mokytojų kvalifikacijai kelti,“ – sako Seimo švietimo ir mokslo komiteto narė R. Popovienė.

Irmina Frolova-Milašienė

LSDP informacinis centras

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *