Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

D.Rajunčius: “Kuo daugiau jaunimo – į politiką”

D.Rajunčius: “Kuo daugiau jaunimo – į politiką”

Tik 22 metų, reklamos kūrėjas pagal išsilavinimą, šiuo metu dirbantis marketingo vadybininku. Tai plačias perspektyvas turintis, mūsų skyriaus naujokas Donatas Rajunčius. Bičiulis sako, kad kuo daugiau jaunimo reikia įtraukti į politinę – visuomeninę veiklą bei taip atnaujinti vyresnių politikų mąstyseną.

-Apibūdinkite save. Kas esate? Kuo užsiimate?
-Gimiau Radviliškyje, o dabar gyvenu Klaipėdoje. Esu studentas ir marketingo vadybininkas viename. Baigiau reklamos kūrimo bakalauro studijas Socialinių mokslų kolegijoje, toliau studijuoju Klaipėdos universitete. Esu jaunas, man 22 metai, todėl laikui bėgant praeisiu dar nevieną gyvenimo mokyklą. Darbinę karjerą dar tik pradedu, visuomeninė veikla įgauna pagreitį, o kas toliau -pamatysim ateityje.Donorystė

-Koks žmogus yra jūsų autoritetas?
-Daug asmenybių imponavo skirtingu laiku ir skirtingais darbais, tad konkretaus, vieno autoriteto nėra. Nuo mažumės pagarbą jaučiau a.a. Donatui Banioniui, jo populiarumo dėka gavau Donato vardą. Prezidentas Valdas Adamkus man patinka už vakarietišką požiūrį ir diplomatiją. Taip pat, kraštietis, premjeras Algirdas Butkevičius – už gebėjimą susitarti ir laiku randamus kompromisus. Paprastai tariant, tai pozityvūs, korektiški ir konstruktyvūs žmonės, kaip ilgametis Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, kuriuo žmonės pasitiki ir vienintelį rinko visas Seimo kadencijas iki pat 2012m.

-Kaip leidžiate laisvalaikį?
-Mano laisvalaikis dažniausiai priklauso nuo nuotaikos. Jei tai diena po darbų ir studijų, tai ko gero – užkandžių gaminimas ir vakaras praleistas mėgaujantis įdomiu filmu. Savaitgaliai yra didesnių kelionių ir išvykų metas, kurios tampa kasmetine tradicija. Pavyzdžiui, nieko nėra geriau už naktinę žvejybą Klaipėdos džiazo festivalio metu, kitoje marių pusėje, Smiltynėje.

Gamta-Didžiausią įspūdį palikusi knyga/filmas, mėgstamiausia muzika.
-Prisipažinsiu, kad nesu didelis knygų mėgėjas. Tikriausiai aš būsiu tas, kuris ”geriau vieną kartą pamatys, nei šimtą kartų apie tai skaitys”. Naujausia knyga, kuri man iš tiesų patiko ir tiko pagal profesiją, tai Giedriaus Drukteinio knygą „Lyderiai: 50 sėkmės istorijų“. Tai knyga apie mus kasdien supančių daiktų prekės ženklus, ir juos kūrusių žmonių daugiau ar mažiau sėkmingus likimus.

-Koks geriausias dalykas, kurį padarėte savo gyvenime?
-Esu jaunas. Gyvenimas dar nesibaigė, tad vertinti ką padariau geriausio dar šiek tiek per anksti. Nesinori rašyti sau įvertinimo ankščiau laiko.

-Jūsų didžiausia svajonė.
-Svajonės ne matematika, tad jas labai sunku “reitinguoti”. Vienos – tradiciškai asmeninės, kitos – tradiciškai banalios, o trečios – kažkiek globalios. Sakoma, kad žmogus turi turėti 100-to svajonių sąrašą, nes užrašytos jos greičiau išsipildo. Tegul viena iš mano svajonių ir bus, kad žmonės nepamirštų svajoti ir savo “planus” užsirašyti.

-Kodėl pasirinkote Lietuvos socialdemokratų partiją?
-Mano supratimu, kur per daug laisvės, ten paprasčiausia netvarka. Valstybė tam ir yra, kad mus vienytų, kad mus šiek tiek reguliuotų ir saugotų. Juk esant vienokioms ar kitokioms socialinėms garantijoms daug lengviau imtis iniciatyvos ir kurti gerovę ne tik sau, bet ir kitiems. Daugiau solidarumo, daugiau bendruomeniškumo ir galvojimo apie kitus – tai turėtų būti šios partijos veikloje.Konferencija

-Kaip į Jūsų partinę veiklą žiūri šeima/draugai?
-Ko gero, kaip ir kiekvienas jauno žmogaus žingsnis, sprendimas tapti partijos nariu, pradžioje buvo sunkiai suprantamas, tačiau vis dažniau išgirstu paskatinimų, patarimų ir raginimų eiti toliau.

-Ar seniai dalyvaujate LSDP veikloje? Kokia veikla čia užsiimate? Ko siekiate? Ar dalyvavimas veikoje pateisina Jūsų lūkesčius?
-Į LSDP atėjau dar 2010 metais, po pirmųjų draugiškų politinių diskusijų tarp neseniai balsavimo teisę gavusių aštuoniolikmečių. Tai buvo diskusijos, po kurių darėsi akivaizdu, kad apolitiškumas tarp jaunų žmonių yra mada arba juo slepiamasi nuo nežinojimo. Pačioje pradžioje buvau tik statistinis narys, bet kuo toliau, tuo lengviau diskutuoti bei dalyvauti renginiuose. Dabar esu LSDP Klaipėdos miesto skyriaus narys, Įvaizdžio grupės bei Socialdemokratinio jaunimo sąjungos narys. Pagrindinis mano noras: įtraukti kuo daugiau jaunimo į politinę – visuomeninę veiklą bei atnaujinti vyresnių politikų mąstyseną.Meridiano sugrįžtuvės

-Kokias matote pagrindines problemas Klaipėdoje? Lietuvoje?
-Daroma vien dėl darymo, nieko neplanuojant. Viena didžiausių problemų yra ta, kad mūsų veikla nėra racionaliai apgalvota ir dažnai gerų norų projektai sukuria papildomų problemų. Tiesiame gatves, tai lygiagrečiai tieskime ir dviračių takus. Statome naują baseiną ar areną, tai paskaičiuokime ar būsime pajėgūs jį ne tik pastatyti, bet vėliau ir prižiūrėti. Čia kaip su pėsčiųjų tiltu Klaipėdoje, per geležinkelį. Surasti 13 mln. litų statyboms sugebėjome, o prižiūrėti nei valstybiniai geležinkeliai, nei Savivaldybė ko gero nei nori, nei išgali.

-Kokių turite pasiūlymų?
-Daugiau kalbėkime, tarkimės ir aiškinkimės. Tarpusavio supratimas dar niekam nepakenkė.

LSDP Klaipėda info
 
Dianos Jagelaitės-Čeginskienės ir D.Rajunčiaus asmeninio albumo nuotr.

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *