Pages Navigation Menu

Klaipėdos skyrius

„Baltų pirštinių“ korifėjus T.Langaitis prisidėjo kuriant prastai veikiančią e.sveikatos sistemą

„Baltų pirštinių“ korifėjus T.Langaitis prisidėjo kuriant prastai veikiančią e.sveikatos sistemą

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija pasisako už tai, kad būtų atliktas kruopštus tyrimas dėl elektroninės sveikatos sistemos kūrimui panaudotų 40 mln. eurų.

E.sveikatos sistemos kūrimui išleista 40 mln. eurų, o Lietuvos gydytojai vis dar apkrauti šūsniais popierių, pacientai laukia eilėse, o e. recepto išrašymas ar išdavimas pacientui gali užtrukti valandą.

Dabar veikianti e. sveikatos sistema pradėta kurti dar prieš 12 metų, tačiau negalime pasigirti Estijos rezultatais, kur net 99 proc. receptų išrašomi elektroniniu būdu. Be to, ši kaimyninė šalis susikūrė e. sveikatos sistemą už gerokai mažesnę sumą – 12 mln. eurų.

Prie e. sveikatos sistemos kūrimo Lietuvoje prisidėjo ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariui Tadui Langaičiui priklausiusi įmonė ,,Nortal”.   Politiko T. Langaičio įmonė už praktiškai neveikiančios e. sistemos Lietuvoje kūrimą susižėrė pasakišką sumą, siekiančią 10 mln. eurų.

Įspūdinga ir Tado Langaičio vieša pajamų deklaracija – sukaupti dideli turtai iš jau 10 metų vystomos visuomeninės veiklos. Paradoksalu, kad tuomet būsimas politikas, pasislėpęs už „Baltųjų pirštinių“ iniciatyvos, skatino visuomenę kelti skaidrios viešosios ir profesionalios politikos bei rezultatyvios valstybės tarnybos klausimus.

E.sveikatos tikslas – sudaryti sąlygas šalies gyventojams ir pacientams šiuolaikinėmis informacinių ir ryšių technologijų priemonėmis laiku gauti geros kokybės sveikatos paslaugas, o įvairioms sveikatos priežiūros įstaigoms – tarpusavyje bendradarbiauti, saugiai keistis informacija elektroninėmis priemonėmis.

E.sveikatos sistema Lietuvoje trimis plėtros etapais diegiama nuo 2005 metų; tam jau išleista 40 mln. eurų. Pirmiesiems dviem įgyvendinti skirta 10 mln. eurų, tačiau po jų beveik viskas pradėta kurti iš pradžių. Trečiajam etapui skirta 30 mln. eurų, tačiau, kaip pabrėžia Valstybės kontrolė, buvo kartojamos ankstesniems sistemos kūrimo etapams būdingos klaidos: strateginio valdymo ir racionalaus požiūrio į informacinių sistemų finansavimą trūkumas. Ketvirtajam e. sistemos etapui numatoma skirti 28 mln. eurų – išlieka didelė rizika, kad efektyvi e. sveikatos sistema nebus įdiegta ir neveiks. Kasmet už e. sveikatos informacinės sistemos programos palaikymą VĮ „Registrų centras“ sumokama 1 mln.eurų.

LSDP informacinis centras

Palikite Komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *